Kursy Zaawansowane

Jeśli złapałeś bakcyla, pogłębiaj swoje umiejętności na kursach zaawansowanych!

Poznaj terapeutyczne techniki umożliwiające skuteczną pracę z wieloma dolegliwościami.

By sesja terapeutyczna mogła przynieść głębokie rezultaty, zawsze powinna być wykonywana nie tylko ze skupieniem, ale również lekkością i wyczuciem w jaki sposób pracują ze sobą poszczególne warstwy ciała. Kursy zaawansowane masażu tajskiego Yeshe Nuad zostały zaprojektowane w taki sposób, by dostarczyć niezbędnych narzędzi pozwalających wykonywać głęboki i intensywny masaż w sposób bezwysiłkowy nawet, gdy mamy do czynienia z masowanym dużo cięższym od nas.

Prezentowane techniki obejmują w dużej mierze pracę z użyciem łokci, kolan i stóp co pozwala wzmocnić nacisk bez obciążania terapeuty. By to osiągnąć zwracamy szczególną uwagę na pozycję ciała terapeuty. W ten sposób, sesja masażu staje się bezwysiłkowa i przyjemna dla obu stron. Umiejętne zaś wykorzystywanie ciężaru ciała powoduje, że masaż przestaje sprawiać problem niezależnie od różnicy wzrostu i wagi między terapeutą a masowanym.

Kursy zaawansowane, nie tylko pogłębiają techniki już poznane, ale przede wszystkim uczą bardzo uważnego obserwowania masowanego. Umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby oraz obserwacja zależności zachodzących pomiędzy różnymi partiami ciała pozwala pracować w sposób dużo lepiej nakierowany na konkretne potrzeby.

Na kursy zaawansowane zapraszamy osoby, które ukończyły kurs podstawowy Yeshe Nuad lub min. 60 godzin kursów masażu tajskiego:

Program kursu obejmuje pracę z dolną częścią ciała od stóp do centrum.

POD WZGLĘDEM TECHNIK KURS OBEJMUJE:

– sposoby umożliwiające bezwysiłkową pracę z liniami sen na nogach,

– techniki przydatne przy problemach z kolanami,

– punkty akupresurowe niezbędne w pracy z problemami bioder i lędźwi (np. rwa kulszowa),

– techniki i punkty rozluźniające spięcia brzucha mające wpływ np. na problemy dolnego odcinka kręgosłupa,

– elementy dynamicznego masażu tajskiego.

Program kursu obejmuje pracę z górną częścią ciała do centrum głowy i twarzy.

POD WZGLĘDEM TECHNIK KURS OBEJMUJE:

– techniki pracy otwierające klatkę piersiową (np. rozluźnianie przepony, pogłębianie oddechu),

– bezwysiłkowe sposoby pracy ze spiętymi plecami istotne np. przy dużej różnicy wagi między masującym a masowanym,

– punkty akupresurowe niezbędne w pracy z problemami barków i łopatek,

– techniki pozwalające rozluźnić spiętą szyję,

– elementy akupresury twarzy.

MASAŻ DYNAMICZNY czyli KOŁYSANIE – POTRZĄSANIE – PULSOWANIE

Delikatne kołysanie potrafi rozluźnić niemal każdego. Podobnie jak w czasie podróży pociągiem, gdzie równomierny, rytmiczny dźwięk z każdym kolejnym kilometrem coraz bardziej uspokaja, w ten sam sposób płynnie wykonywany masaż buduje zaufanie i pomaga się odprężyć.

By to osiągnąć, niezbędne jest poznanie w jaki sposób funkcjonuje ciało. Ważna jest również umiejętność bez-wysiłkowej pracy gdzie ruch rozpoczyna się w centrum.

Budując na tej bazie, możemy pogłębić masaż o techniki wykorzystujące POTRZĄSANIE. Tutaj, rytmiczne pulsowanie usuwa stagnacje i nagromadzone napięcia, pomaga zrozumieć gdzie pojawiły się blokady i skutecznie je rozpuścić.

Ponieważ kurs rozszerza podstawowe umiejętności pracy z ciałem, przeznaczony jest dla osób, które ukończyły kurs podstawowy Yeshe Nuad.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na naszą listę e-mailingową by otrzymywać informacje o kursach i wydarzeniach.