Kursy Terapeutyczne

Jeśli złapałeś bakcyla, pogłębiaj swoje umiejętności na kursach terapeutycznych!

Poznaj techniki, które pomogą Ci w pracy z konkretnymi dolegliwościami. Naucz się uważnie obserwować ciało, by móc dobierać precyzyjne i skuteczne metody.

By sesja terapeutyczna mogła przynieść głębokie rezultaty, zawsze powinna być wykonywana nie tylko ze skupieniem, ale również lekkością i wyczuciem w jaki sposób pracują ze sobą poszczególne warstwy ciała. Kursy zaawansowane masażu tajskiego Yeshe Nuad zostały zaprojektowane w taki sposób, by dostarczyć niezbędnych narzędzi pozwalających wykonywać głęboki i intensywny masaż w sposób bezwysiłkowy nawet, gdy mamy do czynienia z masowanym dużo cięższym od nas.

Prezentowane techniki obejmują w dużej mierze pracę z użyciem łokci, kolan i stóp co pozwala wzmocnić nacisk bez obciążania terapeuty. By to osiągnąć zwracamy szczególną uwagę na pozycję ciała terapeuty. W ten sposób, sesja masażu staje się bezwysiłkowa i przyjemna dla obu stron. Umiejętne zaś wykorzystywanie ciężaru ciała powoduje, że masaż przestaje sprawiać problem niezależnie od różnicy wzrostu i wagi między terapeutą a masowanym.

Kursy zaawansowane, nie tylko pogłębiają techniki już poznane, ale przede wszystkim uczą bardzo uważnego obserwowania masowanego. Umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby oraz obserwacja zależności zachodzących pomiędzy różnymi partiami ciała pozwala pracować w sposób dużo lepiej nakierowany na konkretne potrzeby.

Prezentowane techniki odnoszą skutek na poziomie ortopedycznym oraz uczą rozpuszczać głębokie blokady. Dlatego, by odnieść pełen pożytek z kursu, niezbędna jest wcześniejsza praktyka oraz rozwinięcie podstawowych umiejętności masażu tajskiego (czyli odbycie min. 60h kursu podstawowego).

Program kursu obejmuje pracę z dolną częścią ciała od stóp do centrum: z najczęściej spotykanymi problemami kolan, bioder i lędźwi. 

W TRAKCIE KURSU NAUCZYSZ SIĘ:

– rozluźnianiać stopy (swoimi stopami) oraz więzadła stawów skokowych, co jest kluczowe dla właściwej postawy

– pracować z liniami sen na nogach i biodrach wykorzystując swoje stopy i kolana ( kręgosłupa lędźwiowego

– wykorzystywać punkty akupresurowe niezbędne w pracy z problemami bioder i lędźwi (np. rwa kulszowa),

– techniki i punkty rozluźniające spięcia brzucha mające wpływ min. na problemy dolnego odcinka kręgosłupa (np. praca z mięśniem biodrowo-lędźwiowym),

– pracować z najczęściej spotykanymi problemami kolan,

– wykorzystywać elementy dynamicznego masażu tajskiego takie jak kołysanie, potrząsanie i pulsowanie

Program kursu obejmuje pracę z górną częścią ciała: takich jak najczęściej spotykane problemy pleców, przepony, obręczy barkowej i okolic szyi.

W TRAKCIE KURSU NAUCZYSZ SIĘ:

– technik otwierających klatkę piersiową (np. rozluźnianie przepony, pogłębianie oddechu), co ma kluczowe znaczenie dla zdrowej postawy zapewniającej nie tylko głęboki i pełny oddech ale też przeciwdziała problemom pleców i karku związanym z wykorzystywaniem telefonów komórkowych i pracą przed komputerem (tzw. szyja smarfonowa)

– pracować z liniami sen na plecach przy dużych napięciach oraz różnicach wagowych między masującym i masowanym

– wykorzystywać punkty akupresurowe niezbędne w pracy z wybranymi problemami barków i łopatek

– rozluźniać spiętą czyję, a szczególnie okolice pod potylicą, niezmiernie ważne również dla prawidłowego funkcjonowania nerwu błędnego

– wykorzystywać elementy dynamicznego masażu tajskiego takie jak kołysanie, potrząsanie i pulsowanie

MASAŻ DYNAMICZNY czyli KOŁYSANIE – POTRZĄSANIE – PULSOWANIE

Delikatne kołysanie potrafi rozluźnić niemal każdego. Podobnie jak w czasie podróży pociągiem, gdzie równomierny, rytmiczny dźwięk z każdym kolejnym kilometrem coraz bardziej uspokaja, w ten sam sposób płynnie wykonywany masaż buduje zaufanie i pomaga się odprężyć.

By to osiągnąć, niezbędne jest poznanie w jaki sposób funkcjonuje ciało. Ważna jest również umiejętność bez-wysiłkowej pracy gdzie ruch rozpoczyna się w centrum.

Budując na tej bazie, możemy pogłębić masaż o techniki wykorzystujące POTRZĄSANIE. Tutaj, rytmiczne pulsowanie usuwa stagnacje i nagromadzone napięcia, pomaga zrozumieć gdzie pojawiły się blokady i skutecznie je rozpuścić.

Ponieważ kurs rozszerza podstawowe umiejętności pracy z ciałem, przeznaczony jest dla osób, które ukończyły kurs podstawowy Yeshe Nuad.

MASAŻ TAJSKI BRZUCHA  jest jednym z najważniejszych elementów masażu tajskiego. Tędy właśnie przebiegają wszystkie tajskie linie energetyczne „sen”. To od ich dobrego funkcjonowania zależy jak się czują nasze ciało, jak dobrze funkcjonują organy, a także jak mamy rozluźnione umysł. Wystarczy wspomnieć, że niemal wszystkie procedury akupresury tajskiej dla problemów z lędźwiami i biodrami zaczynają się właśnie od punktów na brzuchu.

W trakcie kursu pracujemy z tematami: 

– POWIĘŹ POWIERZCHNIOWA: jej rozluźnienie jest koniecznym, pierwszym etapem pracy z brzuchem, pozwala nam wejść głębiej oraz pomaga uwolnić toksyny w niej zmagazynowane
– PRZEPONA I KLATKA PIERSIOWA: poznasz techniki pomagające uwolnić oddech co jest niezbędne nie tylko dla prawidłowej postawy ale również pozwala, by nasze organy mogły być w każdej chwili naturalnie masowane
– SEN SUMANA: jest uważana za jedną z najważniejszych linii energetycznych, jest kojarzona nie tylko z żywiołem wiatru i funkcją układu oddechowego, ale także z problemami brzusznymi i trawiennymi. Narządy zwykle uważane za powiązane z tym kanałem energetycznym to serce, płuca, jelita i żołądek, tarczyca.
– DETOKS WĄTROBY: ten organ wraz z pęcherzykiem żółciowym zwykle pracuje na zbyt wysokich obrotach, podstawowe techniki masażu tajskiego pomagają go odciążyć i pozbyć się toksyn
– OPADANIE ORGANÓW: poznamy techniki wspierające zbyt nisko opadające żeńskie organy płciowe i pęcherz moczowy (problemy częstego oddawania moczu, związane z wiekiem lub wieloma ciążami)
– MIĘSIEŃ BIODROWO – LĘDŹWIOWY: praca z nim to podstawa przy problemach lędźwi, nauczysz się go wyczuwać, rozluźniać bezpośrednio oraz poprzez komplementarne techniki rozciągające

Warsztaty masażu tajskiego na poziomie zaawansowanym pomogą Ci pogłębić wiedzę i praktyczne umiejętności. 

Każdy dzień warsztatu składa się z 2 częśći:

    1. Poranek – pracując z konkretnymi przypadkami (częściowo „case study”) będziemy obserwować jak zaadaptować poznane już techniki, a które wręcz ominąć. Poznasz wiele wariantów technik z użyciem kolan, łokci i stóp, pozwalających na lepsze dostosowanie pracy zarówno do potrzeb masowanego jak i masującego.
    2. Popołudnie – czas na praktykę pod okiem nauczyciela w trakcie której będzie możliwość zadania pytań i rozwiania wątpliwości jak najlepiej dostosować techniki lub rodzaj ucisku do konkretnych potrzeb. Będziemy pracować wymieniając się sesjami między sobą lub z zaproszonymi modelami. Praktyka trwa do godziny 16:30 ponieważ jednak dobrze wiemy, że często trudno oderwać się od masowania,  będzie możliwość zostania dłużej, do godziny 18:00 🙂

Czego sie nauczyłem: Masowania 🙂 Podczas pierwszych trzech stepów wydaje się, że nauczyliśmy się naprawdę wielu rzeczy – technik, podejścia do osoby masowanej, itp. Wydawało się, że ta wiedza jest naprawdę duża (bo jest), i niby było dla mnie oczywiste, że jeszcze nauki dużo przede mną. Ale ten kurs pokazał, jak bardzo masaż może być użyteczny, pokazał rzeczy, których w 90% przypadków albo i więcej nikt z nas nie dostanie idąc do salonu masażu. Poznałem narzędzia, które pozwalają w jeszcze lepszy i skuteczniejszy sposób pomagać innym oraz przynosić rozluźnienie dla ciała. Dodatkowo to czego się nauczyłem pozwoliło mi na  bardziej komfortowe i nie męczące dla mojego ciała wykonywanie masażu.

Szymon

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na naszą listę e-mailingową by otrzymywać informacje o kursach i wydarzeniach.