Kurs Podstawowy

Kurs Podstawowy masażu tajskiego Yeshe Nuad to 108 godzin zegarowych intensywnej praktyki.

Kurs przygotowuje do profesjonalnego wykonywania Masażu Tajskiego Yeshe Nuad.

Kurs masażu tajskiego to nie tylko solidna porcja technik masażu i praktyki, ale też informacje o tym, w jaki sposób nawyki i stany umysłu znajdują swoje odzwierciedlenie na poziomie ciała. Uczestnicy zapoznają się z założeniami masażu oraz uczą się technik rozluźniających całe ciało „od stóp do głów”. Ponadto w czasie kursu uczymy się również przebiegu tajskich linii sen, („kanałów energetycznych” lub „meridianów” co pozwala zbudować solidny fundament, dzięki któremu osoby praktykujące ten masaż na poziomie profesjonalnym mogą się uczyć i rozwijać na kolejnych kursach.

W czasie kursu masażu dużą wagę przywiązujemy do właściwej pozycji, która pozwala robić masaż nie obciążający masującego. Dzięki temu, wraz z praktyką masaż  staje się coraz bardziej bezwysiłkowy, a świadomość własnego ciała, jego pozycji również w codziennych czynnościach stopniowo wzrasta.

DZIEŃ PRZEZNACZONY NA PRAKTYKĘ

Z doświadczenia wiemy, że nowo poznane techniki ulegają zapomnieniu gdy nie mamy możliwości powtórzyć ich od razu po kursie. Dlatego, by ugruntować świeżo przyswojone umiejętności, ostatni dzień każdego zjazdu przeznaczamy na praktykę prowadzoną pod okiem nauczyciela. Jest to czas wyjaśniania wątpliwości oraz stworzenia z poznanych technik spójnej sesji od stóp do głów.

Nauka masażu tajskiego Yeshe Naud na kursie podstawowym to 108 godzin zegarowych, zwykle podzielonej na 3 zjazdy:

ZJAZD 1, dla wielu PIERWSZE SPOTKANIE Z YESHE NUAD, jest przeznaczony nie tylko dla osób które chcą traktować Yeshe Nuad jako swoją ścieżkę profesjonalnego rozwoju, ale również dla tych, którzy lubią masować lub być masowane i chciałyby się nauczyć technik dzięki którym będą w stanie zrobić skuteczny i przyjemnie odprężający 1,5 godzinny masaż przyjaciołom i rodzinie.

POD WZGLĘDEM TECHNIK KURS OBEJMUJE:

– ROZGRZEWANIE CIAŁA, które pozwoli później pracować głębiej

– MASAŻ STÓP i znajdowanie punktów głęboko rozluźniających na stopach

– ROZLUŹNIANIE zmęczonych NÓG, ich rozciąganie i odciążanie:

-> pracę z 6 punktami i 5 liniami energetycznymi na stopach

-> rozciąganie stawów skokowych i uelastycznianie ścięgna achillesa

-> poznanie przebiegu 6 linii energetycznych na nogach

-> techniki rozciągające i otwierające zastałe biodra

– MASAŻ PLECÓW i praca z liniami energetycznymi przy kręgosłupie

– ROZLUŹNIANIE BARKÓW i ŁOPATEK

– MASAŻ spiętej SZYI i KARKU w bardzo wygodnej pozycji siedzącej

– I NAJWAŻNIEJSZE… jak sprawić, by osoba masowana mogła się rozluźnić i poczuć bezpiecznie.

ZJAZD 2 to wprowadzenie nowych ważnych pozycji oraz masażu ramion i dłoni. Oprócz kolejnych technik rozciągających, tak ważnych dla prawidłowego funkcjonowania ciała, zostaje wprowadzona nowa pozycja w leżeniu na brzuchu. Uczestnicy poznają również podstawy pracy z ważnymi, choć wymagającymi subtelnego podejścia obszarami takimi jak dłonie i twarz. Masaż zostanie uzupełniony też o pracę z barkami i szyją w pozycji „na wznak” i kolejne skręty pozwalającymi uelastycznić kręgosłup. Dzięki temu masujący będą mogli odpowiedzieć na więcej potrzeb i przynieść ulgę przy wielu różnych problemach.

POD WZGLĘDEM TECHNIK KURS OBEJMUJE:

– kolejną porcję ROZCIĄGANIA NÓG I BIODER (ciąg dalszy biernej jogi)

– SKRĘTY – TWISTY – rozciąganie kręgosłupa

– pracę z LINIAMI ENERGETYCZNYMI NA PLECACH w leżeniu na brzuchu

– UWALNIANIE SPIĘĆ  zgromadzonych w okolicach BARKÓW I ŁOPATEK

– poznanie przebiegu LINII ENERGETYCZNYCH NA RAMIONACH

– techniki ROZCIĄGAJĄCE NADGARSTKI

– MASAŻ DŁONI

– ROZLUŹNIANIE BARKÓW I SZYI w pozycji „na plecach”

ZJAZD 3  to kolejny wymiar pracy z ciałem. W czasie tego zjazdu, nabyte umiejętności  zostaną pogłębione i uzupełnione o niezwykle ergonomiczne techniki wykorzystujące przedramiona i łokcie. Pozwoli to pracować głębiej i bardziej bezwysiłkowo nawet w przypadku dużych napięć. Praca z wrażliwym, ale również kluczowym obszarem brzucha, uzupełni masaż o techniki w wielu przypadkach niezbędne, gdy chcemy osiągnąć długotrwałe rezultaty. Umiejętność połączenia wcześniej poznanych technik w jedną całość da dobrą podstawę do przyszłej pracy i przygotuje uczestników do profesjonalnego wykonywania Tajskiego Masażu Yeshe Nuad.

POD WZGLĘDEM TECHNIK KURS OBEJMUJE:

– ROZLUŹNIANIE pleców i bioder W POZYCJI „3/4”

– techniki pracy łokciem i przedramionami

        – naukę obserwacji subtelnych reakcji ciała

– MASAŻ BRZUCHA (rozluźnianie i pracę z punktami energetycznymi)

– MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI

        – MASAŻ TWARZY w wersji tajskiej oraz delikatnego dotyku powięziowego

– połączenie poznanych technik w jedną, spójną całość

– przygotowanie gabinetu masażu

Na sam koniec kursu, poznamy również masaż stanowiący specjalność Tajlandii czyli MASAŻ GORĄCYMI STEMPLAMI/KOMPRESAMI ZIOŁOWYMI.

Nauka masażu tajskiego Yeshe Nuad na poziomie podstawowym kończy się egzaminem.

Egzamin, czyli spotkanie 1:1 z nauczycielem da możliwość wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości oraz otrzymania rzetelnej informacji zwrotnej. Oprócz tego, egzaminowany otrzyma dyplom ukończenia kursu podstawowego w języku polskim i angielskim (90 godzin) oraz będzie mógł zamieścić swój profil na niniejszej stronie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na naszą listę e-mailingową by otrzymywać informacje o kursach i wydarzeniach.