Tajska joga – dla początkujących (2,5 dnia, wyjazdowy)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Tajska joga – dla początkujących (2,5 dnia, wyjazdowy)

9 kwietnia - 11 kwietnia

kurs masażu

Rozbudź się po zimie, spędź z nami wiosenny weekend z dala od miasta i poznaj podstawy masażu tajskiego Yeshe Nuad.

Lubisz masować lub gdy ktoś masuje Ciebie? Przekonaj się, że dawanie masażu sprawia tyle samo przyjemności co jego otrzymywanie!

W czasie tego weekendu skupimy się na technikach biernej jogi rozciągających zastałe mięśnie i stawy, które pomagają dotrzeć głębiej niż ćwiczenia wykonywane samodzielne. W ten sposób poruszymy wiatry energii witalnej dzięki czemu, ciało i umysł będą mogły zacząć się głęboko regenerować.

BIERNA JOGA

Masaż tajski, nazywany jest często bierną jogą, jogą dla leniwych lub jogicznym masażem tajskim. Gdy przyjrzymy się jego technikomi staje się oczywiste, że wiele z rozciągających pozycji rzeczywiście przypomina asany wykonywane biernie przy pomocy masującego. Mają one na celu otworzenie blokad w ciele pojawiających się wzdłuż 10 kanałów energetycznych. Utrudniony przepływ energii często prowadzi do osłabienia mięśni, zmęczenia i wielu innych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Powolne rozciąganie połączone z oddychaniem zwiększają przepływ energii witalnej i usuwają zatory relaksując ciało i umysł. Pojawia się naturalne uczucie ożywienia, odprężenia i odmłodzenia. Rozciąganie sprawia też, że ​​mięśnie stają się elastyczne, mocne i zdrowe, co pomaga w utrzymaniu zdrowego zakresu ruchu w stawach.

W trakcie tego weekendu połączymy poranne zajęcia z jogi z szeregiem “biernych asan”, które:

  • rozciągną nogi, a szczególnie przykurczone taśmy spięte przy długim siedzeniu
  • otworzą zastałe biodra by dały stabilną podstawę dla kręgosłupa
  • rozluźnią spięty kręgosłu
  • otworzą barki uwalniając dzięki temu oddech
  • poruszą przepływ energii witalnej wzmacniając proces oczyszczania i regeneracji zmęczonego systemu nerwowego

bierna joga

Program weekendu jest zaprojektowany w taki sposób, by łatwo było za nim podążać osobom nawet bez wcześniejszego doświadczenia w jodze lub masażu. Z praktyką masaż będzie się stawał coraz bardziej bezwysiłkowy (dobrze wykonany masaż nie obciąża masującego), a świadomość własnego ciała, jego pozycji również w codziennych czynnościach będzie wzrastać.

JOGA NA SZARFACH (AERIAL JOGA)

w trakcie kursu planujemy poranne, pobudzające sesje jogi. Będą też dostępne zajęcia jogi na szarfach. Łączy ona w sobie elementy jogi, pilatesu, gimnastyki, stretchingu, tańca i fitnessu, a wszystko to odbywa się w powietrzu. Aerial joga przynosi ukojenie fizyczne i psychiczne, pozwala się zrelaksować, oderwać od codziennych problemów i zredukować stres. Pozwala też na harmonijny rozwój sylwetki i wyrzeźbienie mięśni zarówno dolnych, jak i górnych części ciała.

MASAŻ TAJSKI YESHE NUAD to holistyczny sposób patrzenia na ciało jako na odzwierciedlenie stanu umysłu. Wykorzystuje techniki o wielowiekowej tradycji, znane w medycznym masażu tajskim Nuad. Zakorzeniony we wschodniej tradycji, łączy wschód z zachodem i głęboko odpręża. Tak rozumiany masaż świetnie wspiera proces nawiązywania kontaktu z ciałem, odnajdowania wewnętrznej równowagi i rozpuszczania napięć, co z kolei staje się postawą osiągania wymiernych efektów terapeutycznych.

KURS PROWADZI HANIA ŁUBEK

Hania Łubek jest dyplomowaną terapeutka i nauczycielka masażu tajskiego na poziomie zaawansowanym. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała organizując i asystując w kursach masażu oraz w trakcie wielomiesięcznych wyjazdów do Tajlandii. Od 2007r wykonuje masaż oraz prowadzi warsztaty i kursy min. w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, USA. Więcej o Hani Łubek.

MIEJSCE i KUCHNIA

Kurs odbędzie się, w przeuroczej, położonej z dala od zgiełku miastaj GABRIELNI, Zajęcia będą odbywać się w ogrzewanej kominkiem kopule. Będziemy mieli też dość przestrzeni wspólnej na pogaduszki przy rozgrzewających herbatkach. Zaś amatorzy wiosennych kąpieli będą mieli możliwość wskoczenia do jednego z kilku okolicznych stawów. 

Gotować nam będzie wegetariańsko i pysznie (tak pysznie, że nawet najwięksi amatorzy mięsa nie będą za nim tęsknić) Basia Wejtko, która prowadzi na co dzień restaurację MASALA w Bielsku Białej.

Ponieważ kurs odbywa się w ekologicznie prowadzonym gospodarstwie, będziemy mieli okazję nie tylko cieszyć się wiosennym słońcem ale też zbierać pierwsze zioła i robić z nich pyszne napary (np. z mniszka lekarskiego i pokrzywy, idealne na wiosenny detox).

 

TERMIN:  9-11.04.2021 (od piątku wieczorem do niedzielnego popołudnia)

WIELKOŚĆ GRUPY: max. 14 osób biorących udział w kursie Yeshe Nuad po raz pierwszy

INWESTYCJA:  kurs wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem (pokoje wieloosobowe): 950 zł, rezerwacja kursu potwierdzona zadatkiem (250zł) wpłaconym do 10 marca daje zniżkę 70zł.

-> Zniżka dla par: 50 zł dla pary (przez pary rozumiemy osoby będące w związku partnerskim)

-> miejsce dysponuje 3 pokojami 2-osobowymi. Dopłata do pokoju to 80zł/noc. “kto pierwszy ten lepszy” 🙂

Numer konta: Yeshe szkoła masażu tajskiego Hanna Łubek
mBank 61 1140 2004 0000 3102 7771 5260

Dodatkowe informacje/zgłoszenia: info@yeshenuad.org

UWAGA, JEŚLI ZŁAPIESZ BAKCYLA…

Jeśli masz dodatkowe 3 dni wolne, zapraszamy serdecznie do zostania z nami w uroczej Gabrielni i zrealizowanie pełnego programu Kursu Podstawowego Step 1.  Szczegóły oraz pełne informacje o kursie znajdziesz tutaj.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – OBIE OPCJE

Szczegóły

Start:
9 kwietnia
Koniec:
11 kwietnia
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce

Gabrielnia
Gabrielnia 7
Gabrlielnia,Świętokrzyskie26-200Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://gabrielnia.pl/dojazd-i-kontakt/

Organizator

Yeshe, Szkoła Masażu
Email:
info@yeshenuad.org