Thai Touch, festiwal masażu tajskiego (5 dni, wyjazdowy)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Thai Touch, festiwal masażu tajskiego (5 dni, wyjazdowy)

11 sierpnia - 15 sierpnia

Thai touch gathering

Wszystkich pasjonatów masażu tajskiego oraz świadomej pracy z ciałem zapraszamy w sierpniu na Thai Touch – czyli Tajski Dotyk!

Spotkasz ludzi podobnych sobie, wymienisz się wiedzą i zainspirujesz, a przede wszystkim będziesz miał/miała okazję poznać nowe techniki, nowe sposoby myślenia o masażu i spotkać wybitnych praktyków wytyczających nowe ścieżki.

 I D E A  

Naszą miłością jest głęboka praca z ciałem, rozwój samoświadomości w obszarze własnej fizyczności oraz dzielenie się tym wszystkim z innymi. Dlatego właśnie zrodził się w nas pomysł na stworzenie wydarzenia, w czasie którego będziemy mogli spotkać się w większym gronie, wymienić doświadczeniami oraz zaprosić osoby, które poszerzą nasze horyzonty. Tak właśnie powstał Festiwal Tajskiej Pracy z Ciałem – Thai Touch.

Thai Touch leaflet

 

 W A R S Z T A T Y  

 

FLORA BISOGNO

WARSZTAT OSTEOTHAI 1: OSTHEOTHAI – RZYWRÓCENIE MOBILNOŚCI STAWÓW 
Łącząc masaż tajski jogiczny z zasadami i narzędziami pochodzącymi z Osteopatii, nauczymy się pomagać stawom i uwalniać energię w nich zablokowaną, jednocześnie przywracając im ruch i mobilność.

WARSZTAT OSTEOTHAI 2: PRZYWRACANIE MOBILNOŚCI STAWÓW, SKUPIENIE SIĘ NA KOLANACH I RAMIONACH
Warsztat będzie kontynuacją warsztatu Ostheothai 1. Wykorzystując zasady pracy w ostheothai, tym razem skupimy się na sekwencjach dla kolan i ramion. 

Flora Bisogno Flora Bisogno, studiowała filozofię i antropologię kulturową (PhD UniMib, Włochy 2010) i pracuje obecnie jako terapeutka holistyczna. Od 2020 roku naucza jogi (hatha, yin, viniasa) oraz medytacji. W 2012 zaczęłą uczęszczać na kursy z nauczycielami szkoły Sunshine Network, głównie we Francji, Grecji i Tajlandii. Ukończyła i pogłębiła długi kurs trenerski Osteothai z Davidem Luttem w Lulyani School of Thai and Osteothai Yoga Massage (Francja), kończąc go dyplomem. W 2019 otrzymała certyfikat Master of Osteothai w tej samej szkole (MOT). Od 2015 prowadzi szkolenia masażu tajskiego we Włoszech i w Niemczech, asystując również takim nauczycielom jak David Lutt, Takis Okonomis, Till Heeg, Ivan Medici oraz Kai Riberau. Obecnie pogłębia biodynamiczne podejście terapii czaszkowo-krzyżowej, jako słuchacz w Centro Studi NAME (Włochy). Od 2013 roku jest członkiem Włoskiej Federacji Masażu Tajskiego (FIITM). Stosuje i promuje techniki uważności inspirowane praktykami z Plum Village, założoną przez wietnamskiego mnicha Zen Thich Nhan Hanh, którego naukami się kieruje.

 

 

ROBERT HENDERSON

TYTUŁ WARSZTATU: DLACZEGO OKREŚLONE CZĘŚCI TWOJEGO CIAŁA NIE OTWIERAJĄ SIĘ ŁATWO W CZASIE JOGI LUB MASAŻU.

Ten warsztat dokładnie opisuje 20 rodzajów dyskomfortu oraz trudności, na które można natrafić w czasie praktykowania jogi lub masażu, które nie wynikają z problemów anatomicznych, ale wynikają z blokad w ciele energetycznym, które, powodują fizyczny dyskomfort i niewygodę.

Typowe, związane z energią, fizyczne objawy w twoim ciele obejmują:

  • napięcie w kostkach

  • słabość w kolanach

  • napięte łydki

  • zamknięte biodra

  • słabość w lędźwiach

  • zimno w brzuchu

  • napięcie w odcinku piersiowym pleców

  • sztywność w łopatkach

  • napięcie trapezjusza

  • bolesność i słabość górnych ramion, łokci lub nadgarstków

  • bolesność, napięcie lub zapalenie w szyi i gardle

W czasie tego warsztatu poznamy energetyczne źródło oraz przyczynę każdej z tych sytuacji.

Zostanie pokazany fizyczny opis faktycznej blokady wraz z poradą, jaki jest najlepszy sposób na przełamanie lub uwolnienie blokady, tam gdzie jest to możliwe. Niektóre rodzaje bólu i niewygody odsłaniają to, jaki fizyczny wpływ na twoje ciało może mieć wychowanie, środowisko, rodzina, przyjaciele lub stylu życia.

Część pierwsza: kostki, kolana, łydki, przywodziciele, biodra

Część Druga: lędźwia, odcinek piersiowy kręgosłupa, ramiona, barki, szyja

Robert Henderson uczy i praktykuje masaż tajski od 2000 roku. Specjalizuje się w pracy z energią i duchowym uzdrawianiu. Pracuje sam na sam z osobami, którym pomaga przeprocesować i uwolnić przeszłe traumy oraz zranienia. Prowadzi również warsztaty w Europie na tematy związane z pracą z energią oraz wpływem wychowania i środowiska na nasze ciało.

Jest autorem książek: Healing in the Energy Body and It’s All My Parents’ Fault oraz wielu artykułów w magazynach Yoga Aktuell (Niemcy) oraz Massage World (UK).

Robert Henderson praca z energia energia emocjonalna

SIAWASCH PEYMAN (Sia)

TYTUŁ WARSZTATU 1: DYNAMICZNY MASAŻ TAJSKI

Dynamiczny masaż tajski jest unikalnym podejściem inspirowanym pracą Tajskiego Mistrza Chaiyuth Priyasith oraz technikami osteopatycznymi. Daje on praktykującym narzędzia, żeby poprawić ciągłość, płynność oraz zmianę rytmu w trakcie ich terapii. Dynamiczny Masaż Tajski jest bardzo twórczym i zabawnym sposobem podejścia do ciała. Odpowiednia mieszanka delikatnego potrząsania, kołysania i drgań, pomaga rozluźnić system nerwowy, przywrócić ruchomość i nawiązać kontakt z pierwiastkiem wody.

TYTUŁ WARSZTATU 2: SEKWENCJE MORJIM

Sekwencje Morjim są zbiorem 45-minutowych sekwencji, które w większości skupiają się na jednym obszarze ciała. Sia rozwinął je podczas swojego dłuższego pobytu w wiosce Morjim na południu Indii, kiedy przebywał u swojego nauczyciela, żeby pogłębić osobistą praktykę yogi. Idea, która stoi za tymi sekwencjami polega na tym, żeby używać wielu różnorodnych technik i przełączać się ze statycznych do dynamicznych, rozluźniający powięzi oraz wprowadzających ruch w zastałe tkanki, pracując dłońmi, przedramionami a nawet kością piszczelową.

O Sia: Jako praktyka profesjonalnego teatru ruchu „vis plastica trans gen.” zawsze zajmowało go ciało. Jak się poruszać i wyrażać w całej różnorodności, żeby komunikować się niewerbalnie i w jaki sposób leczyć się z bólu i zranień. Występy na całym świecie zawiodły jego grupę do Tajlandii, gdzie Sia poznał masaż tajski. 

Pierwsze doświadczenia zdobywał w 2005 roku, w słynnej świątyni Wat Pho w Bangkoku. Od tego momentu masaż tajski zaczął coraz bardziej dominować w jego życiu. Jako certyfikowany pedagog społeczny, poprzez edukację, Sia udzielał wsparcia młodym ludziom z problemami psychicznymi i behawioralnymi w latach 2007-2015. Mając nieustający związek z ruchem, nauczał capoeiry, pilates, yogi oraz zaczął wtedy wykonywać masaże tajskie. Z artysty scenicznego, powoli stawał się artystą terapeutycznym. Sia w dalszym ciągu uczył się w różnych technikach leczniczych i ostatecznie w pełni się temu poświęcił. 

Prowadząc warsztaty z masażu tajskiego od 2015 roku, Sia znajduje radość w dzieleniu się swoją pasją i sposobem w jaki traktuje ludzi. Bo dla niego dawanie masażu jest świętym darem, który łączy jedną duszę z drugą.

.

 

 M I E J S C E  

Kurs odbędzie się, w przeuroczej, położonej z dala od zgiełku miastaj GABRIELNI, Zajęcia będą odbywać się w pięknej, wyposażonej w hamaki do air jogi kopule. Będziemy mieli też dość przestrzeni wspólnej na pogaduszki przy rozgrzewających herbatkach. Zaś amatorzy natury będą mieli czas na spacery, a nawet będą mogli  wskoczyć do jednego z okolicznych stawów. 

 

 I N F O R M A C J E  O R G A N I Z A C Y J N E  

TERMIN:  11-15.08.2021 (od piątku wieczorem do niedzielnego popołudnia)

LIMIT MIEJSC: 30 osób

INWESTYCJA (warsztaty wraz z wyżywieniem):

  • 1550 zł, rejestracja potwierdzona zadatkiem do 1 czerwca 2021 
  • 1650 zł, rejestracja potwierdzona zadatkiem do 1 lipca 2021 
  • 1750 zł, rejestracja po 1 lipca

Nr konta: Yeshe szkoła masażu tajskiego Hanna Łubek, mBank 06 1140 2004 0000 3702 8114 9562

ZAKWATEROWANIE: Każdy uczestnik może dowolnie zdecydować o miejscu zakwaterowania. Informujemy natomiast, że istnieje możliwość zakwaterowania w miejscu, w którym będzie odbywał się kurs. Koszt noclegu w pokoju wieloosobowym to 80zł.

Dodatkowe informacje/zgłoszenia: info@yeshenuad.org

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegóły

Start:
11 sierpnia
Koniec:
15 sierpnia
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce

Gabrielnia
Gabrielnia 7
Gabrlielnia, Świętokrzyskie 26-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://gabrielnia.pl/dojazd-i-kontakt/