Thai Bodywork gathering, międzynarodowe warsztaty masażu tajskiego (5 dni, wyjazdowy)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Thai Bodywork gathering, międzynarodowe warsztaty masażu tajskiego (5 dni, wyjazdowy)

11 maja - 15 maja

Thai bodywork gathering

Wszystkich pasjonatów masażu tajskiego oraz świadomej pracy z ciałem zapraszamy w maju na Thai Bodywork Gathering – czyli warsztaty masażu Tajskiego!

Jeśli bliskie Ci są tajskie klimaty, ciepło, świadomy dotyk i holistyczna praca z ciałem, zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie.

Już w maju, pod kopułą pięknej Gabrielni, w otoczeniu przyrody spotkamy się w gronie pasjonatów masażu tajskiego by pogłębić swoją praktykę, zainspirować, poznać ludzi podobnych sobie.

Jest to spotkanie przeznaczone zarówno dla zupełnie początkujących jak i osób, które już pracują świadomie z ciałem. Warsztaty zostały zaprojektowane w taki sposób, by każdy mógł jak najwięcej wynieść dla siebie i odkryć nowe horyzonty. 

Spotkanie planujemy w dość kameralnym jak na tego typu wydarzenia gronie (22 osoby plus nauczyciele) właśnie dlatego, byśmy mieli możliwość poprzebywać ze sobą i mieć czas na głębokie rozmowy czy wspólne kąpiele w stawie.

 

NAUCZYCIELE

Przeciekawe warsztaty z szeroko rozumianego masażu tajskiego poprowadzą:

 

FLORA BISOGNO: MOBILNOŚĆ – WITALNOŚĆ I RADOŚĆ W DYNAMICZNYM MASAŻU TAJSKIM 

Flora Bisogno, studiowała filozofię i antropologię kulturową (PhD UniMib, Włochy 2010) i pracuje obecnie jako terapeutka holistyczna. Od 2020 roku naucza jogi (hatha, yin, viniasa) oraz medytacji. W 2012 zaczęłą uczęszczać na kursy z nauczycielami szkoły Sunshine Network, głównie we Francji, Grecji i Tajlandii. Ukończyła i pogłębiła długi kurs trenerski Osteothai z Davidem Luttem w Lulyani School of Thai and Osteothai Yoga Massage (Francja), w 2019 otrzymała certyfikat Master of Osteothai. Od 2015 prowadzi szkolenia masażu tajskiego we Włoszech i w Niemczech, asystując również takim nauczycielom jak David Lutt, Takis Okonomis, Till Heeg, Ivan Medici oraz Kai Riberau. Obecnie pogłębia biodynamiczne podejście terapii czaszkowo-krzyżowej, jako słuchacz w Centro Studi NAME (Włochy). Stosuje i promuje techniki uważności inspirowane praktykami z Plum Village, założonej przez wietnamskiego mnicha Zen Thich Nhan Hanh, którego naukami się kieruje.

 

BALI czyli BALAZS NEMETH: MASAŻ BRZUCHA ORAZ CIĄŻA W MASAŻU TAJSKIM 

Zainteresowany uzdrawiającą mocą dotyku od wczesnego dzieciństwa, po raz pierwszy spotkał tajską jogę w Chiang Mai w 2000 roku. Przez lata studiował u mistrzów stylu północnego: Chongkolem, Asokanandą, Takysem, Laurino i Pichetem. Następnie, przez 6 lat asystował Laurino w trakcie kursu szkoleniowego dla nauczycieli Sunshine Network. Praktykę masażu łączył z buddyjską medytacją vipassana, medytacją metta, jogą i tai chi. W 2012 został w pełni autoryzowanym opiekunem Sunshine Network i prowadzi regularnie zajęcia na Węgrzech, w Tajlandii, Belgii i Niemczech.

 

HANIA ŁUBEK: BARKI – SZYJA – PODSTAWA CZASZKI

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała zarówno biorąc udział w kursach, asystując, zapraszając nauczycieli do Polski (min. Vickie Malo, Noam Tyroler, Robert Henderson), jak i w trakcie wyjazdów do Tajlandii ucząc się min. w szkołach Sunshine. Loi Kroh oraz u Pichesta Boonthume i Ajarna Sinchaja. Od 2007 roku prowadzi swoją własną praktykę masażu a od 2011 tworzy i wspiera społeczność Yeshe, Szkoły Masażu Tajskiego. Prowadziła kursy i warsztaty min. w Polsce, Niemczech, Holandii, USA, Austrii oraz we Włoszech.

 

KRZYSZTOF STEFANEK: ODDECH PODCZAS MASAŻU

Krzysztof „Stefan” Stefanek – dociekliwy poszukiwacz, fizjoterapeuta, nauczyciel ruchu, członek zespołu W Gruncie Ruchu, tata ale przede wszystkim życie, które może być wszystkim a na pewno lubi oddychać ;”

 

 

 

PAWEŁ JANISZEWSKI: ZNACZENIE NÓG DLA KRĘGOSŁUPA

Ukończył wydział rehabilitacji ruchowej na warszawskim AWFie. Praktykuje japońską sztukę manualnej terapii Yumeiho. Masażu tajskiego uczył się od m.in. Sinciaj, Mama Nid, Pichest Bontoome, Cookie i Koi Kroh. Jego „konikiem” jest masaż brzucha, który poznawał u rosyjskiego specjalisty refleksologii Aleksandra Ogulova oraz Cookie: Tao-tajski Chi Nei Tsang, Karsai Nei Tsang- masaż dołu brzucha i krocza oraz podczas 3 lat studiów terapii wisceralnej u Florindy (Austria). Nie jest mu obca Yoga tajska Ruesri Dat Ton. Ukończył też cykl szkoleń treningu medycznego w poznańskim Body-Work. Od 2010 roku dzieli się swoją wiedzą w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

 

MATEUSZ FLAK (Mate Thai): PŁYNNOŚĆ W MASAŻU TAJSKIM
Fascynuje go połączenie leczniczej funkcji masażu (pomoc ciału w samouzdrowieniu), spotkania i wymiany energetycznej, którą stanowi każda sesja. Przygodę z masażem tajskim rozpoczął 7 lat temu. Uczył się i uczy nadal od takich mistrzów jak – Bali (Balazs Nemeth), David Lutt, Pichest Boonthume. 

 

 

 

Joanna Ochędowska

Joanna Ochędowska – terapeuci

ASIA OCHĘDOWSKA: JOGA I AIR JOGA
Asia z wykształcenia jest pedagogiem, z zamiłowania tancerką i od ponad 20 lat naucza ruchu w różnych jego formach. Na jogową ściężkę nauczycielską weszła w 2016 roku, od 2 lat prowadzi własne studio w Gdyni. Praktykuje masaż tajski, od 2017 roku związana jest ze szkołą Yeshe.

 

 

 

 

ANIA CIELESZ: MASAŻ NIEMOWLĘCY SHANTALA

Ania Cielesz – Pedagożka, doradczyni chustonoszenia, certyfikowana instruktorka masażu Shantala. Pasjonatka psychologii rozwoju, zwolenniczka i propagatorka wzrastania wraz z dzieckiem w duchu Rodzicielstwa Bliskości, we wzajemnym szacunku i otwartości na emocje. Wiedzę i doświadczenie zdobywa nieprzerwanie od 2012 roku, a od 2019 jako Shamama prowadzi warsztaty oraz indywidualne spotkania ze świeżo upieczonymi rodzicami. Mama trzyletniego Brunka.

.

PROGRAM

ŚRODA 11.05

18:00 – KOLACJA

Pyszna wegetariańska, z opcją wegańską jak cała reszta posiłków na naszym spotkaniu.

19:30 – OTWARTCIE

Jak wszystkie nasze spotkania, to również rozpoczniemy wspólnym kręgiem, by warsztaty mogły przynieść nam jak najwięcej radości i pożytku. Będziemy mieli wtedy okazję poznać się oraz zagaić rozmowę na poziomie również ciała. Dlatego serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu od samego początku!

CZWARTEK 12.05

6:45 PORANEK –  WPROWADZENIE DO MEDYTACJI, Hania Łubek

Kilka słów o medytacji uspokajania umysłu, po której damy sobie również czas na praktykę.

7:30 – 9:00  PORANNA ROZGRZEWKA, Krzysztof Stefanek

Oddech to ruch. Dlatego o poranku dobrze jest się głęboko poruszyć aby wszystko w Tobie mogło swobodnie oddychać. Acha… Nic tak nie budzi do życia jak dobra zabawa dlatego Stefan zaprasza na poranny rozruch z przymrużeniem oka 😉

9:00 – ŚNIADANIE

10:00 – 13:00  ODDECH PODCZAS MASAŻU, Krzysztof Stefanek

W czasie pierwszego warsztatu poszerzymy nasz horyzont na to czym jest oddech. Dowiemy się co możemy podpowiedzieć masowanemu aby pogłębić doświadczanie oraz … co może zrobić masowany aby oddechem wymasować ręce masującego ;”

13:00 – PRZERWA OBIADOWA

15:00 – 18:00  ZNACZENIE NÓG DLA KRĘGOSŁUPA, Paweł Janiszewski

„Życie” odcinka lędźwiowego kręgosłupa to współzależna i wielopoziomowa relacja. W czasie warsztatu skupimy się na pokazaniu prostych zależności biomechanicznych, które można wykorzystać w masażu by uzyskać wymierny efekt. Powiemy o ocenie napięć w obrębie nóg , pracy nad ich rozluźnieniem i rozciągnięciem a jednocześnie dodamy trochę profilaktyki by utrzymać stan jak najbardziej prawidłowej relacji różnych grup mięśniowych , pod kątem sprawności omawianego obszaru. Paweł zwróci też uwagę na słabości/zagrożenia dotyczące „rutynowego” podejścia i pokaże kilka wariacji w pracy nie tylko ze swoim ciałem, ale też z masowanym czyli „jak zadbać by dobrze zadbać!”

18:00 – KOLACJA

19:30 – WIECZÓR Z OGNISKIEM/ BAJA

Nabyta nowa wiedza mogła zdrowo się „ułożyć”, wieczór proponujemy spędzić z muzyką/ogniskiem. Zabierzcie więc swoje ulubione instrumenty by podzielić się dźwiękiem i głosem 🙂

PIĄTEK 13.05

6:45 PORANEK –  MEDYTACJA

7:30 – 9:00  PORANNA JOGA, Flora Bisogno

Zapraszamy na na poranną rozgrzewkę jogową, podczas której przyjemnie wybudzimy się i przygotujemy się do całodziennej praktyki masażowej.

9:00 – ŚNIADANIE

10:00 – 13:00 MOBILNOŚĆ – WITALNOŚĆ I RADOŚĆ W DYNAMICZNYM MASAŻU TAJSKIM 1, Flora Bisogno

Podczas dwóch spotkań poznamy masaż dynamiczny oraz nauczymy się, jaki sprawić, by jego ruch był płynny a rytm był dobrze dostosowany do potrzeb masowanego. Będziemy eksperymentować z tym, w jaki sposób tzw. „święty taniec” może przynieść istotne korzyści dla układu nerwowego, powięzi oraz organów wewnętrznych, jak rownież dla świadomości terapeuty dotyczącej jego własnej wagi i postawy. W pierwszej części warsztatów poznamy niektóre aspekty teoretyczne dotyczące płynów wewnątrz ciała.

13:00 – PRZERWA OBIADOWA

15:00 – 18:00 MOBILNOŚĆ – WITALNOŚĆ I RADOŚĆ W DYNAMICZNYM MASAŻU TAJSKIM 2, Flora Bisogno

W drugiej części warsztatów będziemy czerpać z podstawy nakreślonej wcześniej co umożliwi nam zagłębienie się w pracę z konkretnymi technikami oraz praktykę.

18:00 – KOLACJA

19:30 – AIR JOGA, Asia Ochędowska

Air joga to warsztat ruchowy, podczas którego przy pomocy chusty- hamaka, “polatamy” pod kopułą Gabrielni. Hamak będzie tu pełnił rolę partnera w praktyce, który wspiera i sprawia, że pozycje są łatwiej osiągalne. Chusta odciąży nasze stawy i pomoże nam otworzyć się oraz poczuć lekkość ciała i umysłu.

SOBOTA 14.05

6:30 PORANEK –  MEDYTACJA, Bali

7:30 – 8:30  PORANNY CHI KUNG, Bali

Zapraszamy na na poranek z Chi Kung, czyli metodą dbania o zdrowie opartej na tajskiej medycynie i zasadzie Ying-Yang. Łączy ona pracę ciała (łagodny ruch lub ćwiczenia statyczne) z koncentracją umysłu i oddechem.

8:30 – ŚNIADANIE

9:30 – 12:30 MASAŻ BRZUCHA, Bali

W trakcie tego warsztatu będziemy odkrywać tajemnice masażu brzucha. Uwzględnimy punkty, różne style pracy, również z użyciem łokci i stóp. Po krótkim pokazie będziemy mieli możliwość wymiany masażu i praktycznej pracy z tematem pod okiem nauczyciela.

12:30 – PRZERWA OBIADOWA

14:00 – 16:00 POKAZ MASAŻU NIEMOWLĘCEGO SHANTALA

Shantata to masaż, który nie bez powodu jest nazywany dotykiem miłości. Wycisza, wzmacnia więzi między rodzicem a dzieckiem, zmniejsza napięcie w ciele, stymuluje rozwój układu hormonalnego i odpornościowego, buduje świadomość ciała małego człowieka. Jak masować małe dziecko? Co jeszcze daje taki masaż? Skąd wzięła się jego nazwa? Czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania? Czy jest przeznaczony tylko dla dzieci? Od kiedy można masować maluszka? Na te i inne pytania podczas warsztatów z ogromną radością odpowie Ania 🙂

16:00 – 19:00 CIĄŻA W MASAŻU TAJSKIM, BALI

Po południu skupimy się na temacie masażu tajskiego i ciąży. Opowiemy o poszczególnych trymestrach i ich charakterystyce, o rzeczach, których należy unikać w poszczególnych trymestrach, o sposobach przemieszczania się i układania masowanej, poruszymy też emocjonalne aspekty terapii. To wszystko da nam później piękne pole do lekko moderowanej dyskusji w trakcie której, wszyscy będą mogli podzielić się odczuciami, obawami, przemyśleniami lub doświadczeniami w pracy w tym temacie.

19:00 – KOLACJA

20:00 – OGNISKO/Opcja Sauna

 

NIEDZIELA 15.05

6:30 PORANEK –  MEDYTACJA

7:30 – 8:30  PORANNY CHI KUNG & TAJSKA JOGA, Hania

Zapraszamy na na poranek z dynamiczną formą Chi Kung i tajską jogą. Będziemy ruszać się na trawie wykorzystując spirale, angażując brzuch i ciesząc się bliskością natury. 

8:30 – ŚNIADANIE

9:30 – 12:30 BARKI – SZYJA – PODSTAWA CZASZKI, Hania Łubek, Krzysztof Stefanek

Tak ważnym tematem dla naszego codziennego dobrostanu jakim są barki, szyja i podstawa czaszki zajmiemy się w trakcie ostatniego warsztatu. Poznamy nie tylko wygodne techniki, głównie wykonywane w pozycji siedzącej, ale też poświęcimy chwilę na rozważenie ciekawej teorii poliwagalnej, która daje nam zupełnie nowe światło na pracę w tym obszarze.

12:30 – PRZERWA OBIADOWA

14:00 – 16:00 PŁYNNOŚĆ W MASAŻU TAJSKIM, Mate Thai

Warsztat eksplorujący temat utrzymania skupienia, rytmu, intensywności i uważności w sesji masażu tajskiego oraz o tym, jak pracować ergonomicznie, profesjonalnie, zarazem zachowując wolne pole dla intuicji i „odkryć” przychodzących do nas w trakcie masażu. Porozmawiamy też o strukturze sesji oraz sposobach zapewnienia poczucia komfortu i bezpieczeństwa masowanego.

16:00 DO ZOBACZENIA

Jak wszystkie wydarzenia Yeshe, i tym razem zakończymy kręgiem by głębokie wrażenia mogły się rozprzestrzeniać i przynosić pożytek nam i wszystkim.

JEŚLI SIĘ NIE SPIESZYSZ…
Zapraszamy serdecznie do zostania dłużej, nawet do poniedziałku i wymienienia się masażem w naszej ogrzanej dobrymi wrażeniami kopule. Z doświadczenia wiemy, że nie warto się spieszyć i ostatnie popołudnie/wieczór mają w sobie dużo uroku. Ponieważ urok w dużej mierze zależy od spontaniczności, nie planujemy programu, zobaczmy co się wydarzy 🙂

☀️☀️☀️ Ponieważ w maju dni są długie a słońce wstaje wcześnie, dlatego amatorów chodzenia na bosaka po porannej rosie zaprosimy jeszcze przed śniadaniem na prowadzoną przez nauczycieli medytacją oraz rozgrzewką w stylu Chi Kung (Bali & Hania), joga (Flora). Z kolei, po zajęciach niejeden pewnie zechce polatać na podwieszonych pod kopułą hamakach w trakcie air jogi z Asią Ochędowską lub po prostu, posiedzieć przy ognisku lub rozluźnić w wybudowanej z drewnianych bali saunie.

MIEJSCE

Wszystko bedzie odbrywać się, w przeuroczej, położonej z dala od zgiełku miastaj GABRIELNI, Zajęcia będą odbywać się w pięknej, wyposażonej w hamaki do air jogi kopule. Będziemy mieli też dość przestrzeni wspólnej na pogaduszki przy rozgrzewających herbatkach. Zaś amatorzy natury będą mieli czas na spacery, a nawet będą mogli  wskoczyć do jednego z okolicznych stawów. 

 

Masaż tajski & osteopatia

Zaraz po warsztatach Gathering, zapraszamy do Warszawy na dodatkowe 3 dni, w czasie których z Florą Bisogno otworzymy temat osteopatii w masażu tajskim. Na pogłębionym warsztacie OSTEOTHAI skupimy się na pracy w osi pionowej i poziomej ciała by przywrócić utraconą harmonię w obrębie klatki piersiowej, płuc, serca, szyi i czaszki.

więcej informacji 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

TERMIN:  11-15.05.2022 (od środy wieczorem do niedzielnego popołudnia)

JĘZYK: Wszystkie warsztaty będą tłumaczone na język polski/angielski

LIMIT MIEJSC: 22 osoby (+ nauczyciele)

INWESTYCJA (warsztaty wraz z wyżywieniem):

    • 1550 zł, rejestracja potwierdzona zadatkiem do 1 lutego 2022
    • 1750 zł, rejestracja potwierdzona zadatkiem do 15 marca 2022
    • 1850 zł, rejestracja po 15 marca

Nr konta: Yeshe szkoła masażu tajskiego Hanna Łubek, mBank 06 1140 2004 0000 3702 8114 9562

ZAKWATEROWANIE: Każdy uczestnik może dowolnie zdecydować o miejscu zakwaterowania. Informujemy natomiast, że istnieje możliwość zakwaterowania w miejscu, w którym będzie odbywał się kurs. Koszt noclegu w pokoju wieloosobowym to 100zł/noc.

Dodatkowe informacje/zgłoszenia: rejestracja@yeshenuad.org

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

TAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU

Szczegóły

Start:
11 maja
Koniec:
15 maja
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Gabrielnia
Gabrielnia 7
Gabrlielnia, Świętokrzyskie 26-200 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
https://gabrielnia.pl/dojazd-i-kontakt/

Organizator

Yeshe, Szkoła Masażu
Adres e-mail:
info@yeshenuad.org