Ostheothai – sacrum i lędźwia (2 dni, wyjazdowy)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Ostheothai – sacrum i lędźwia (2 dni, wyjazdowy)

16 sierpnia - 17 sierpnia

Ostheothai z Florą Bisogno

Zapraszamy na pogłębione warsztaty pracy z dolną partią pleców z doświadczoną włoską terapeutką Florą Bisogno.

Spotkasz ludzi podobnych sobie, wymienisz się wiedzą i zainspirujesz, a przede wszystkim będziesz miał/miała okazję poznać nowe techniki, nowe sposoby myślenia o masażu i spotkać doświadczonych praktyków wytyczających nowe ścieżki.

 

OSTHEOTHAI

Osteothai to połączenie zasad i technik osteopatycznych z masażem tajskim. To pomost, łączący Wschód z Zachodem. Ta forma pracy z ciałem, łączy w sobie niezwykłe kreatywne i potężne techniki masażu tajskiego z precyzyjnym i delikatnym dotykiem osteopatii.

Osteothai zostało stworzone przez Davida Lutta i Arno L’hermitte, dwóch francuskich osteopatów zakochanych w masażu tajskim. Każdy z nich opracował następnie koncepcję zgodnie ze swoimi poglądami i inspiracjami, dzięki czemu Osteothai cały czas ewoluuje.

Osteothai łączy:

– Zróżnicowane i mocne rozciąganie tradycyjnego masażu tajskiego z wykorzystaniem technik długich dźwigni w różnych grupach mięśni (inspirowanych pozycjami jogi); a jego akupresura działa na linie energetyczne i kreatywność dynamicznych ruchów tradycyjnego masażu tajskiego.

– Uwalnianie napięcia tkanek przez osteopatię i praca nad ograniczeniem ruchomości.

Flora Bisogno zapytana czym jest dla niej  Osttheothai mówi:

Najchętniej odpowiedziałabym na to pytanie cytatem:

“Techniki versus zasady: robienie czegoś w odpowiedzi na problem, to technika; praca ze źródłowym mechanizmem wewnątrz problemu, jest zastosowaniem zasady, a nie techniki” Rollin Becker, D.O.

Z mojego doświadczenia, osteothai jest cudem: holistycznym podejściem, gdzie efektywność tradycyjnej masażu tajskiego jest wzmocniona dzięki wizji twórców osteopatii dotyczącej źródeł oraz utrzymania zdrowia. W obu dyscyplinach bardzo ważne jest nauczenie osoby praktykującej uważności oraz umiejętności słuchania. Tradycyjne techniki tajskie są dzięki temu wsparte, pogłębione oraz powiązane z terapeutycznym podejściem osteopatii i w szczególności tej, która zamiast patrzeć na chorobę, skupia się na tym, co działa i robi to dobrze w systemie ciało-umysł pacjenta. 

 

O WARSZTACIE

Dolna część pleców jest obszarem, gdzie spotykają się różne struktury i systemy: mięśnie szkieletu, trzewne, powięzi oraz energia. W celu polepszenia ruchomości kręgów, przywrócenia żywotności oraz ułatwienia ruchu w lędźwiach, użyjemy specjalnych technik dynamicznych i statycznych z masażu tajskiego oraz osteopatii.


Po wstępie dotyczącym głównych zasad wykorzystywanych w Osteothai, skupimy się na kości krzyżowej oraz stawie krzyżowo biodrowym, odcinku lędźwiowym kręgosłupa, wybranych mięśniach (lędźwiowy większy, czworoboczny lędźwi, gruszkowaty).
Przećwiczymy sekwencję w leżeniu na plecach, na boku oraz na brzuchu, w celu uwolnienia chronicznego bólu lędźwi, ale nie zapomnimy przy tym o brzuchu oraz C0-C1-C2.

 

FLORA BISOGNO

Flora Bisogno Flora Bisogno, studiowała filozofię i antropologię kulturową (PhD UniMib, Włochy 2010) i pracuje obecnie jako terapeutka holistyczna. Od 2020 roku naucza jogi (hatha, yin, viniasa) oraz medytacji. W 2012 zaczęłą uczęszczać na kursy z nauczycielami szkoły Sunshine Network, głównie we Francji, Grecji i Tajlandii. Ukończyła i pogłębiła długi kurs trenerski Osteothai z Davidem Luttem w Lulyani School of Thai and Osteothai Yoga Massage (Francja), kończąc go dyplomem. W 2019 otrzymała certyfikat Master of Osteothai w tej samej szkole (MOT). Od 2015 prowadzi szkolenia masażu tajskiego we Włoszech i w Niemczech, asystując również takim nauczycielom jak David Lutt, Takis Okonomis, Till Heeg, Ivan Medici oraz Kai Riberau. Obecnie pogłębia biodynamiczne podejście terapii czaszkowo-krzyżowej, jako słuchacz w Centro Studi NAME (Włochy). Od 2013 roku jest członkiem Włoskiej Federacji Masażu Tajskiego (FIITM). Stosuje i promuje techniki uważności inspirowane praktykami z Plum Village, założoną przez wietnamskiego mnicha Zen Thich Nhan Hanh, którego naukami się kieruje.

 

 

 

MIEJSCE

Kurs odbędzie się, w przeuroczej, położonej z dala od zgiełku miastaj GABRIELNI, Zajęcia będą odbywać się w pięknej, wyposażonej w hamaki do air jogi kopule. Będziemy mieli też dość przestrzeni wspólnej na pogaduszki przy rozgrzewających herbatkach. Zaś amatorzy natury będą mieli czas na spacery, a nawet będą mogli  wskoczyć do jednego z okolicznych stawów. 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

TERMIN:  16-17.08.2021 

LIMIT MIEJSC: 16 osób

JĘZYK: Warsztaty będą prowadzone po angielsku i tłumaczone na język polski.

INWESTYCJA (warsztaty wraz z wyżywieniem):

    • 800 zł.- rejestracja potwierdzona zadatkiem do 1 lipca 2021
    • 950 zł. – rejestracja po 1 lipca

ZAKWATEROWANIE: Każdy uczestnik może dowolnie zdecydować o miejscu zakwaterowania. Informujemy natomiast, że istnieje możliwość zakwaterowania w miejscu, w którym będzie odbywał się kurs. Koszt noclegu w pokoju wieloosobowym to 80zł.

Dodatkowe informacje/zgłoszenia: info@yeshenuad.org

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegóły

Start:
16 sierpnia
Koniec:
17 sierpnia
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Gabrielnia
Gabrielnia 7
Gabrlielnia, Świętokrzyskie 26-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://gabrielnia.pl/dojazd-i-kontakt/