Osteothai – klatka piersiowa, szyja i głowa (3 dni, Warszawa)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Osteothai – klatka piersiowa, szyja i głowa (3 dni, Warszawa)

16 maja - 18 maja

Zapraszamy na pogłębione warsztaty pracy z górną partią ciała z doświadczoną włoską terapeutką Florą Bisogno.

Spotkasz ludzi podobnych sobie, wymienisz się wiedzą i zainspirujesz, a przede wszystkim będziesz miał/miała okazję poznać nowe techniki, nowe sposoby myślenia o masażu i spotkać doświadczonych praktyków wytyczających nowe ścieżki.

 

MASAŻ TAJSKI & OSTEOPATIA

Osteopatia i masaż tajski pięknie przeplatają się ze sobą. Zasady technik ze wschodu i zachodu tworzą wspaniałą formę pracy z ciałem, łącząc niezwykle kreatywne i skuteczne techniki masażu tajskiego z precyzyjnym i delikatnym dotykiem osteopatii.

Flora Bisogno zapytana czym jest dla niej to połączeznie mówi:

Najchętniej odpowiedziałabym na to pytanie cytatem:

“Techniki versus zasady: robienie czegoś w odpowiedzi na problem, to technika; praca ze źródłowym mechanizmem wewnątrz problemu, jest zastosowaniem zasady, a nie techniki” Rollin Becker, D.O.

Z mojego doświadczenia, taki sposób pracy jest na prawdę cudowny: jest holistycznym podejściem, gdzie efektywność tradycyjnego masażu tajskiego jest wzmocniona dzięki wizji twórców osteopatii dotyczącej źródeł oraz utrzymania zdrowia. W obu dyscyplinach bardzo ważne jest nauczenie osoby praktykującej uważności oraz umiejętności słuchania. Tradycyjne techniki tajskie są dzięki temu wsparte, pogłębione oraz powiązane z terapeutycznym podejściem osteopatii i w szczególności tej, która zamiast patrzeć na chorobę, skupia się na tym, co działa i robi to dobrze w systemie ciało-umysł pacjenta. 

 

O WARSZTACIE

To co wszystkie istoty chciałyby doświadczyć lub przywrócić to poczucie wewnętrznego ja oraz nieoddzielenia od świata zewnętrznego zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Pracując z ciałem powinniśmy takie podejście kultywować we własnym zakresie oraz wspierać ludzi z którymi pracujemy w osiąganiu tego samego.

Ten warsztat jest specjalnie poświęcony pracy w osi pionowej i poziomej ciała by przywrócić utraconą harmonię w obrębie klatki piersiowej, płuc, serca, szyi i czaszki.

Serce i płuca to ośrodki przyjmowania, transformowania i przekazywania dalej bodźców wewnętrznych i zewnętrznych.

Szyja i czaszka są kluczowe w pracy z osią pionową ciała i znajdowaniem swojego miejsca w świecie.

Prezentowane techniki pochodzą ze spotkania masażu tajskiego masażu i osteopatii.

SŁOWA KLUCZOWE: dotyk ognia/wody; rozbijanie/zagęszczanie; integracja; opon mózgowo-rdzeniowych; system czaszkowo-krzyżowy; oś/peryferia; centrowanie/pionowość.

-> Już drugi raz będziemy gościć Florę w Polsce. Po raz pierwszy mogliśmy od niej się uczyć w trakcie warsztatów na festiwalu Thai Touch w sierpniu 2021 oraz 2-dniowym kursie Osteothai na temat bioder i lędźwi. Tym bardziej cieszymy się, że Flora przyjęła nasze zaproszenie i znowu przyjedzie podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem..

FLORA BISOGNO

Flora Bisogno, studiowała filozofię i antropologię kulturową (PhD UniMib, Włochy 2010) i pracuje obecnie jako terapeutka holistyczna. Od 2020 roku naucza jogi (hatha, yin, viniasa) oraz medytacji. W 2012 zaczęłą uczęszczać na kursy z nauczycielami szkoły Sunshine Network, głównie we Francji, Grecji i Tajlandii. Ukończyła i pogłębiła długi kurs trenerski Osteothai z Davidem Luttem w Lulyani School of Thai and Osteothai Yoga Massage (Francja), kończąc go dyplomem. W 2019 otrzymała certyfikat Master of Osteothai w tej samej szkole (MOT). Od 2015 prowadzi szkolenia masażu tajskiego we Włoszech i w Niemczech, asystując również takim nauczycielom jak David Lutt, Takis Okonomis, Till Heeg, Ivan Medici oraz Kai Riberau. Obecnie pogłębia biodynamiczne podejście terapii czaszkowo-krzyżowej, jako słuchacz w Centro Studi NAME (Włochy). Od 2013 roku jest członkiem Włoskiej Federacji Masażu Tajskiego (FIITM). Stosuje i promuje techniki uważności inspirowane praktykami z Plum Village, założoną przez wietnamskiego mnicha Zen Thich Nhan Hanh, którego naukami się kieruje.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

TERMIN:  16-18.05.2021 

MIEJSCE:  Warszawa, ul. Belgijska (Mokotów)

LIMIT MIEJSC: 14 osób

JĘZYK: Warsztaty będą prowadzone po angielsku i tłumaczone na język polski.

INWESTYCJA (warsztaty wraz z wyżywieniem):

    • 990 zł – dla osób biorących udział w warsztatach Gathering 11-15.05, rejestracja potwierdzona zadatkiem 350zł do 25 kwietnia 2022
    • 1150 – rejestracja potwierdzona zadatkiem 350zł do 25 kwietnia 2022
    • 1350 zł – rejestracja po 25 kwietnia 2022

Dodatkowe informacje/zgłoszenia: rejestracja@yeshenuad.org.

Numer konta: Yeshe szkoła masażu tajskiego Hanna Łubek
mBank 61 1140 2004 0000 3102 7771 5260

Do Gabrielni zapraszamy już 11.05, na Thai Bodywork Gathering szykuje się wspaniałe wydarzenie pełne wymiany i inspiracji!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegóły

Start:
16 maja
Koniec:
18 maja
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Gabrielnia
Gabrielnia 7
Gabrlielnia, Świętokrzyskie 26-200 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
https://gabrielnia.pl/dojazd-i-kontakt/