Kurs terapeutyczny – przepona, barki, szyja (4/5 dni, Gdańsk)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Kurs terapeutyczny – przepona, barki, szyja (4/5 dni, Gdańsk)

18 listopada - 22 listopada

kurs masażu

Dowiedz się jak pracować skutecznie i precyzyjnie z problemami górnej części ciała!

Naucz się sztuki obserwacji by precyzyjnie pracować w konkretnych sytuacjach takich jak najczęściej spotykane problemy pleców, przepony, obręczy barkowej i okolic szyi.

ZAREJESTRUJ SIĘ

W trakcie kursu i Studium Przypadku będziemy uczyć się obserwować ciało oraz pracować z jego warstwami i łańcuchami powięziowo – mięśniowymi, co jest kluczowe dla osiągania widocznych rezultatów.

Następnie poznamy zestawy skutecznych technik rozpuszczających napięcia powierzchniowe oraz rozgrzewających duże partie mięśniowe by dalej móc precyzyjnie dobierać techniki angażujące min. kciuki w pracy z punktami akupresurowymi wspierające tak często spotykane problemy jak problemy zamkniętej klatki piersiowej, przepony, barków, szyi.

Kurs zaawansowany jest dla Ciebie, jeśli chcesz zacząć robić masaż terapeutyczny, lub poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie.

By sesja terapeutyczna mogła przynieść głębokie rezultaty, zawsze powinna być też wykonywana nie tylko ze zrozumieniem konkretnego problemu, ale też ze skupieniem i lekkością. Ten kurs dostarczy Ci niezbędnych narzędzi pozwalających wykonywać głęboki i intensywny masaż w sposób bezwysiłkowy nawet, gdy mamy do czynienia z masowanym dużo cięższym od nas.

W TRAKCIE KURSU NAUCZYSZ SIĘ:

– technik otwierających klatkę piersiową (np. rozluźnianie przepony, pogłębianie oddechu), co ma kluczowe znaczenie dla zdrowej postawy zapewniającej nie tylko głęboki i pełny oddech ale też przeciwdziała problemom pleców i karku związanym z wykorzystywaniem telefonów komórkowych i pracą przed komputerem (tzw. szyja smarfonowa)

– pracować z liniami sen na plecach przy dużych napięciach oraz różnicach wagowych między masującym i masowanym

– wykorzystywać punkty akupresurowe niezbędne w pracy z wybranymi problemami barków i łopatek

– rozluźniać spiętą czyję, a szczególnie okolice pod potylicą, niezmiernie ważne również dla prawidłowego funkcjonowania nerwu błędnego

– wykorzystywać elementy dynamicznego masażu tajskiego takie jak kołysanie, potrząsanie i pulsowanie

👉 Będziemy pracować z użyciem łokci, kolan i stóp co pozwoli uwolnić kciuki i cieszyć się sesją bez obciążania terapeuty. By to osiągnąć zwrócimy szczególną uwagę na pozycję ciała terapeuty. W ten sposób, sesja masażu staje się bezwysiłkowa i przyjemna dla obu stron. Umiejętne zaś wykorzystywanie ciężaru ciała powoduje, że masaż przestaje sprawiać problem niezależnie od różnicy wzrostu i wagi między terapeutą a masowanym.

👉 Prezentowane techniki odnoszą skutek na poziomie ortopedycznym oraz uczą rozpuszczać głębokie blokady. Dlatego, by odnieść pełen pożytek z kursu, niezbędna jest wcześniejsza praktyka oraz rozwinięcie podstawowych umiejętności masażu tajskiego (czyli odbycie min. 60h kursu podstawowego).

RELACJA UCZESTNIKA KURSU:

„Czego sie nauczylam: Masowania 🙂 Podczas pierwszych trzech stepów wydaje się, że nauczyliśmy się naprawdę wielu rzeczy – technik, podejścia do osoby masowanej, itp. Wydawało się, że ta wiedza jest naprawdę duża (bo jest), i niby było dla mnie oczywiste, że jeszcze nauki dużo przede mną. Ale ten kurs pokazał, jak bardzo masaż może być użyteczny, pokazał rzeczy, których w 90% przypadków albo i więcej nikt z nas nie dostanie idąc do salonu masażu. Poznałem narzędzia, które pozwalają w jeszcze lepszy i skuteczniejszy sposób pomagać innym oraz przynosić rozluźnienie dla ciała. Dodatkowo to czego się nauczyłem pozwoliło mi na  bardziej komfortowe i nie męczące dla mojego ciała wykonywanie masażu.”

 

REJESTRACJA DO 31.08 DAJE ZNIŻKĘ 350 ZŁ

KAMERALNA GRUPA – tylko 8 osób

W szkole Yeshe staramy się zawsze by praktykujący miał możliwość pracy bezpośrednio z nauczycielem. Stąd kameralna wielkość grup na kursie terapeutycznym. Zapewnia to stały kontakt z nauczycielem, bezpośrednie wskazówki i natychmiastową korektę błędów. Ma to szczególne znaczenie gdy uczymy się pracować z bardziej subtelnymi aspektami ciała oraz wykorzystujemy silnie działające dźwignie. W ten sposób od samego początku budujemy prawidłowe nawyki, które później pozwalają na pełną radości, bezwysiłkową prace.

⭐ STUDIUM PRZYPADKU

Po kursie, zapraszamy do spędzenia z nami jeszcze jednego dnia, w trakcie którego będzie okazja obserwacji pracy w konkretnym przypadku co da nam okazję połączenia technik w jedną, spójną całość. W trakcie Studium Przypadku szczegółowo omawiamy wybrany przypadek (model, z konkretnym problemem) poruszając wszystkie niezbędne elementy, które powinny znaleźć się w trakcie sesji Yeshe Nuad. Następnie, uczestnicy mają możliwość obserwacji sesji wykonanej przez nauczyciela i zadania pytań. W trakcie sesji popołudniowej jest możliwość zastosowania poznanych technik w pracy, konsultując z nauczycielem zarówno podejście do konkretnego problemu jak i dobór zestawu technik.

KURS PROWADZI HANIA ŁUBEK

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała organizując i asystując w kursach masażu oraz w trakcie wielu wyjazdów do Tajlandii. Od 2007 roku wykonuje masaż a od roku 2010 prowadzi warsztaty i kursy podstawowe oraz zaawansowane min. w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, USA. Jednocześnie rozwija Szkołę masażu tajskiego Yeshe oraz wspiera jej społeczność

„Dzielenie się doświadczeniem w tajskiej pracy jest dla mnie zawsze niesamowicie satysfakcjonującym doświadczeniem, niezależnie w jakim kraju mam możliwość pracować i z jakiej narodowości ludźmi się spotykam. W pasji do świadomej pracy z ciałem i rozwijania dobrego, kochającego dotyku jest coś pięknego i uniwersalnego. Doskonale też pamiętam, z iloma niepewnościami sama się musiałam zmierzyć oraz ile wątpliwości pokonać poczynając od tego „czy robię to dobrze” do „skąd mam pewność, że nikogo nie skrzywdzę”. Dlatego właśnie opracowuję kursy w taki sposób, by dawały nie tylko kompletny ale też bezpieczny zestaw narzędzi do rozwijania dotyku, abyś mógł cieszyć się każdym krokiem na tej pięknej ścieżce.”

 

 

Więcej o Hani ŁubekProfil na FB

 

TERMIN & INWESTYCJA:

TERMIN: Gdańsk, 18-21/22.11.2023

Liczba uczestników: max 8 osób

INWESTYCJA: do 31.08: 1950 pln, później 2250zł.

-> zniżka: jeśli ukończyłaś/ukończyłeś kurs podstawowy Yeshe Nuad 1-3, zdałaś/zdałeś egzamin oraz wpłaciłaś/wpłaciłeś zadatek do 31.01, zniżka 100 zł.

STUDIUM PRZYPADKU (22.11): 350 zł, Koszt dla uczestników kursu: 250 zł (min. l. uczestników – 2 osoby)

Numer konta do wpłaty zadatku 550zl lub opłaty za kurs: Yeshe szkoła masażu tajskiego Hanna Łubek
mBank 61 1140 2004 0000 3102 7771 5260

Więcej informacji o kursach terapeutycznych masażu tajskiego Yeshe NuadZAREJESTRUJ SIĘ

Miejsce wydarzenia

Stare Chiang Mai
Al. Legionów 44/5
Gdańsk, pomorskie 80-441 Poland
+ Google Map