Kurs podstawowy Step 1 (5,5 dnia, kurs wyjazdowy)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Kurs podstawowy Step 1 (5,5 dnia, kurs wyjazdowy)

18 lutego, 2022 - 23 lutego, 2022

Kurs masazu tajskiego uczestnicy

Zapraszamy na kurs masażu tajskiego w wyjazdowej formule!

To ponad 40 godzin nauki, praktyki i cieszenia się pięknymi okolicznościami przyrody.

 

Masaż Tajski Yeshe Nuad jest zakorzeniony w Tradycyjnym Masażu Tajskim, którego holistyczne podejście i skuteczne techniki przynoszą ulgę ludziom od czasów lekarza buddy Jivaki Kumara Bacchy. Głębokie odprężenie staje się podstawą efektów terapeutycznych i odzyskiwania utraconej równowagi. Tak rozumiany masaż, pozwala lepiej zrozumieć w jaki sposób stan umysłu znajduje odzwierciedlenie w stanie ciała i daje również długotrwałe rezultaty.

Uczestnicy zapoznają się z założeniami masażu oraz nauczą szerokiego zestawu technik rozluźniających całe ciało (Kursu Podstawowy). Kurs pozwoli zbudować solidny fundament, dzięki któremu osoby praktykujące ten masaż będą mogły skutecznie pomóc przyjaciołom i rodzinie. Da również świetną podstawę do nauki masażu tajskiego na profesjonalnym poziomie.

Kurs masażu tajskiego Yeshe Nuad obejmuje nie tylko solidną porcję technik masażu ale też kładzie nacisk na obserwację, w jaki sposób nawyki i stany umysłu znajdują swoje odzwierciedlenie na poziomie ciała.

Pełny kurs podstawowy obejmuje 3 zjazdy, czyli dużo ponad 90 godzin intensywnej nauki i praktyki. To solidny fundament rozwoju na ścieżce profesjonalnej.

POD WZGLĘDEM TECHNIK KURS STEP 1 OBEJMUJE:

=> ROZGRZEWANIE CIAŁA, które pozwoli wstępnie rozluźnić masowanego by później móc pracować głębiej

=> Znajdowanie punktów głęboko rozluźniających na STOPACH

=> ROZLUŹNIANIE zmęczonych NÓG, ich rozciąganie i odciążanie dzięki pracy z 6 liniami sen na nogach

=> znajdowanie punktów rozluźniających na BIODRACH oraz techniki rozciągające zastałe biodra

=> MASAŻ PLECÓW i pracę z liniami sen przy kręgosłupie

=> kręty – twisty – rozciąganie kręgosłupa

=> podstawy MASAŻU spiętej SZYI i KARKU

KURS MASAŻU TAJSKIEGO YESHE NUAD TO RÓWNIEŻ budowanie świadomej pozycji, która pozwala zrobić masaż nie obciążający masującego. Dzięki temu, wraz z praktyką masaż będzie się stawał coraz bardziej bezwysiłkowy. Również świadomość własnego ciała, jego pozycji w codziennych czynnościach stopniowo będzie wzrastać.

WRAZ Z PRAKTYKĄ WYKONASZ GŁĘBOKO ROZLUŹNIAJĄCY, 2-GODZINNY MASAŻ TAJSKI YESHE NUAD, KTÓRY: 

– przywróci poczucie wewnętrznego spokoju

– podniesie poziom energii

– otworzy zablokowane meridiany

– złagodzi ból i napięcie mięśni

– poprawi ogólną elastyczność ciała

– pomoże zasnąć bez problemów

– złagodzi bóle głowy, stres i zmęczenie psychiczne.

 

 

Chociaż by wykorzystywać umiejętności w sposób profesjonalny konieczna będzie spora ilość praktyki, kurs można traktować jako samodzielną całość. By móc wykorzystywać nabytą wiedzę i umiejętności, nie jest konieczne uczestnictwo w kolejnych kursach lub warsztatach. Z tego względu, szczególnie dla osób, które chcą raczej pomagać przyjaciołom lub rodzinie, jest to również bardzo dobry sposób nauki, niewymagający dalszych inwestycji – choć trzeba sobie zdawać sprawę, że… zarówno sam masaż jak i pełna inspiracji wymiana w grupie dość często są uzależniające 🙂

KURS PROWADZI HANIA ŁUBEK

 

Hania Łubek jest dyplomowaną terapeutka i nauczycielka masażu tajskiego na poziomie zaawansowanym. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała organizując i asystując w kursach masażu oraz w trakcie wielomiesięcznych wyjazdów do Tajlandii. Od 2007r wykonuje masaż a od 2011 rozwija społeczność szkoły masażu tajskiego Yeshe zapraszając nauczycieli oraz  prowadząc warsztaty i kursy min. w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, USA. Dowiedz się więcej o Hani.

JOGA NA SZARFACH (AERIAL JOGA)

W trakcie kursu planujemy poranne, pobudzające sesje jogi i chi kung. Będą też dostępne zajęcia jogi na szarfach. Łączy ona w sobie elementy jogi, pilatesu, gimnastyki, stretchingu, tańca i fitnessu, a wszystko to odbywa się w powietrzu. Aerial joga przynosi ukojenie fizyczne i psychiczne, pozwala się zrelaksować, oderwać od codziennych problemów i zredukować stres. Pozwala też na harmonijny rozwój sylwetki i wyrzeźbienie mięśni zarówno dolnych, jak i górnych części ciała.

JOGĘ POPROWADZI Kasia Frank, podąża ścieżką jogi od 11 lat, a od 5 uczy jak praktykować, zarówno na macie, jak i w powietrzu. Jest instruktorką hatha i aerial jogi: „dla mnie najważniejsze jest to, że każda z tych form pozwala poczuć radość z ruchu, zadomowić się w swoim ciele, połączyć ruch z oddechem. Joga jest dla mnie praktyką łączenia Psyche z Some, ma wymiar nie tylko fizyczny, ale i mentalny. A że śmiech to zdrowie lubię, gdy panuje na sali swobodna atmosfera.”

 

WYJAZDOWA FORMUŁA

Wyjazdowa formuła kursu pozwala na „głębokie zanurzenie” w atmosferze masażu. Dzięki otoczeniu przyrody, porannym rozgrzewkom zaprojektowanym pod kątem kursu oraz wieczornej praktyce, uczestnicy mogą wynieść dużo więcej, niż w sytuacji gdy codziennie wieczorem muszą wracać przez zatłoczone miasto do domu.

Tym razem kurs masażu tajskiego Yeshe Nuad jest połączony z weekendem dla początkujących. Pozwoli pracować z „różnymi ciałami” oraz ludźmi, którzy nie mają, lub mają niewielkie doświadczenie w masażu.

MIEJSCE i KUCHNIA

Kurs odbędzie się, w przeuroczej, położonej z dala od zgiełku miastaj GABRIELNI, dzięki temu, amatorzy natury będą mieli czas na spacery, a nawet będą mogli wskoczyć do jednego z okolicznych stawów. Zajęcia będą odbywać się w pięknej, wyposażonej w hamaki do air jogi kopule. 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

TERMIN:  18-23.02.2022 (od piątku wieczorem do środowego popołudnia)

MIEJSCE: Gabrielnia (końskie, ok 2h na południe od Warszawy), napisz do nas jeśli potrzebujesz pomocy z dojazdem, postaramy się pomóc

WIELKOŚĆ GRUPY: max. 16 osób biorących udział w kursie po raz pierwszy

INWESTYCJA: kurs wraz z wyżywieniem: 1750 zł, rezerwacja kursu potwierdzona zadatkiem (350zł) wpłaconym do 25 stycznia daje zniżkę 200zł.

-> Zniżka dla par: 100 zł dla pary (przez pary rozumiemy osoby będące w związku partnerskim)

Numer konta: Yeshe szkoła masażu tajskiego Hanna Łubek
mBank 61 1140 2004 0000 3102 7771 5260

ZAKWATEROWANIE: Każdy uczestnik może dowolnie zdecydować o miejscu zakwaterowania. Informujemy natomiast, że istnieje możliwość zakwaterowania w miejscu, w którym będzie odbywał się kurs. Koszt noclegu w pokoju wieloosobowym to 100zł. Miejsce dysponuje też 2 pokojami 2-osobowymi. Dopłata do pokoju to 50zł/noc.

UWAGA:

Jeśli nie możesz dolączyć do nas na całe 6 dni, przyjedź na weekend (weekend dla początkujących jest częścią tego kursu) i poznaj techniki rozluźniające, które będziesz mógł z powodzeniem wykorzystać w gronie przyjaciół lub rodziny.

 

KURS STEP 2:

Jeśli połkniesz bakcyla, zapraszamy serdecznie na kolejną część kursu w kwietniu, po Wielkanocy.

TERMIN STEP 2: 22-27.04.2022, szczegółowe informacje wkrótce, ale już zarezerwuj sobie ten czas!

Dodatkowe informacje/zgłoszenia: info@yeshenuad.org

Kurs prowadzi Hanna Łubek

Więcej informacji o kursie podstawowym masażu tajskiego Yeshe NuadZGŁOSZENIA

Szczegóły

Start:
18 lutego, 2022
Koniec:
23 lutego, 2022
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Gabrielnia
Gabrielnia 7
Gabrlielnia, Świętokrzyskie 26-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://gabrielnia.pl/dojazd-i-kontakt/

Organizator

Yeshe, Szkoła Masażu
Adres e-mail:
info@yeshenuad.org