Energia Subtelna III – odczytywanie objawów (2 dni, Warszawa)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Energia Subtelna III – odczytywanie objawów (2 dni, Warszawa)

21 maja - 22 maja

Robert Henderson subtelna energia

Zapraszamy na trzecią część z cyklu 3 warsztatów oferujących pełne wprowadzenie do pracy z energią, którą możemy znaleźć w ciele fizycznym, znaną jako energia subtelna.

Energia subtelna to siła, która leży pomiędzy ciałem niefizycznym i fizycznym. Nadaje namacalną formę naszym myślom, uczuciom i emocjom, dając początek reakcjom fizycznym i działaniom.

Subtelna energia ma wiele różnych form, od najbardziej subtelnych, takich jak te, których doświadczamy w stanach głębokiej medytacji, poprzez formy emocjonalne, takie jak błogość, miłość, radość, szczęście, złość, strach lub wstyd oraz mentalne formy myśli, wiara, ambicja i motywacja.

Energia subtelna to także energia, którą absorbujemy od innych ludzi, takich jak członkowie naszej rodziny, przyjaciele, kochankowie lub pracodawcy; energie, których doświadczamy w określonych momentach naszego życia, takich jak dzieciństwo i niektóre kluczowe wydarzenia, które przydarzają się nam w życiu, takie jak trauma, szok lub strach.

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów subtelnej energii, mają one określone właściwości lub charakterystykę, taką jak ciepło lub zimno, ciężkość lub lekkość, właściwości energetyzujące lub męczące. Dodatkowo, każda z nich powiązany jest z określonym żywiołem, takim jak ziemia, ogień, powietrze czy woda. Co zaś najważniejsze, każda z nich manifestuje się w określony sposób w ciele.

⇒ Na przykład emocjonalna energia złości (żywioł powietrza), powoduje wysuszenie ciała i twardnienie określonych mięśni, w tym przypadku czworobocznych i żuchwy. Tymczasem energia miłości wytwarza ciepło, miękkość i otwartość.

Aby nasze ciała fizyczne były zdrowe i szczęśliwe, musi zaistnieć równowaga w przepływie subtelnych energii. Potrzebujemy tutaj dodać do siebie “po trochu wszystkiego”. Trochę twardego, trochę miękkiego. Trochę gorąca, trochę zimna. Trochę struktury, trochę wolności. Brak równowagi w subtelnej energii, na przykład brak jednego rodzaju energii, a zbyt dużo innego, powoduje równoległy brak równowagi w fizycznym stanie ciała.

⇒ Na przykład niewystarczający poziom miłości i zbyt duży poziom strachu tworzy fizyczne ciało, w którym nie ma wystarczającej ilości ciepła i miękkości, za to pojawia się dużo zimna, ciężkości, zmęczenia i skurczów. Podobnie osoba wychowana w ciasnym, kontrolującym, restrykcyjnym środowisku rodzinnym podobnie będzie miała ciasne, twarde, restrykcyjne ciało.

Rozumiejąc ten proces i związek między subtelną energią a ciałem fizycznym, uczymy się, że dużo skuteczniej oddziałujemy np. w sytuacji gdy masowany przejawia sztywność lub twardość mięśni, gdy najpierw przywracamy równowagę w systemie energetycznym niż podążamy za wyuczoną sekwencją ruchów.

PROGRAM

Trzy weekendy warsztatów w pełni analizują pochodzenie i skutki oddziaływania siedmiu różnych rodzajów energii subtelnej: energia emocjonalna, energia psychiczna, energia seksualna, energia duchowa, energia środowiska, energia od innych ludzi, energia przodków / odziedziczona.

Tak wygląda przepływ energi, gdy nasza głowa jest gorąca od nadmiaru myśli:

Robert Henderson

Moduł III. Odczytywanie objawów czyli co ciało do nas mówi 

Kurs obejmuje pracę z następującymi zagadnieniami:

Przyjrzymy się zestawowi dwudziestu konkretnych uwarunkowań fizycznych w ciele, które są spowodowane brakiem równowagi w przepływie subtelnej energii takich jak:

  • Sztywne kostki.
  • Słabe kolana.
  • Zamknięte biodra.
  • Sztywne ścięgna podkolanowe.
  • Osłabiona dolna część pleców.
  • Sztywność w odcinku piersiowym.
  • Sztywność w okolicach barków.
  • Ból i osłabienie ramion.
  • Zapalenie i ból szyi.
  • Bół głowy.

Używając określonych rodzajów energii w dotyku, nauczymy się  leczyć by uwolnić każdy z nich.

Moduł I. Energia Subtelna Wprowadzenie – więcej informacji

Moduł II. Energia Emocjonalna – więcej informacji

KURS PROWADZI ROBERT HENDERSON

Robert HendersonRobert Henderson uczy i praktykuje masaż tajski od 2000 roku. Specjalizuje się w pracy z energią i duchowym uzdrawianiu.

Pracuje sam na sam z osobami, którym pomaga przeprocesować i uwolnić przeszłe traumy oraz zranienia. Prowadzi również warsztaty w Europie na tematy związane z pracą z energią oraz wpływem wychowania i środowiska na nasze ciało.

Jest autorem książek: Healing in the Energy Body and It’s All My Parents’ Fault oraz wielu artykułów w magazynach Yoga Aktuell (Niemcy) oraz Massage World (UK).

Robert urodził się w Dublinie. Obecnie mieszka w Wiedniu.

JĘZYK KURSU: angielski z tłumaczeniem na j. polski

WIELKOŚĆ GRUPY: max. 12 osób

TERMINARZ:  21-22.05, Warszawa

INWESTYCJA: 1080 zł, rezerwacja potwierdzona zadatkiem (300zł) do 30.04, po tym terminie 1150zł, 

Numer konta: Yeshe szkoła masażu tajskiego Hanna Łubek
mBank 61 1140 2004 0000 3102 7771 5260

Dodatkowe informacje/zgłoszenia: info@yeshenuad.org

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegóły

Start:
21 maja
Koniec:
22 maja
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,