Biodra i dno miednicy – anatomia i praktyka (2 dni, Warszawa)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Biodra i dno miednicy – anatomia i praktyka (2 dni, Warszawa)

6 lutego, 2021 - 7 lutego, 2021

Biodra i tajemnicze dno miednicy – czyli tam, gdzie wszystko się zaczyna!

 

Poznaj świat anatomii dalekiej od schematycznych atlasów, zobacz jak wiedza o budowie tkanek wpłynie na sposób w jaki wykonujesz masaż.

Im bardziej fascynuje nas masaż tym ciekawsza staje się anatomia. Wiedza co dokładnie znajduje się pod naszymi palcami gdy dotykamy ciała ludzkiego, jak wszystkie elementy są ze sobą połączone sprawia, że nasze sesje stają się bardziej świadome i skuteczne.

W czasie tego warsztatu opowiemy o biodrach i postaramy się rozświetlić temat tajemniczego dna miednicy. Opowiemy zarówno o anatomii jak ważnej roli jaką spełniają. Tu właśnie znajduje się podstawa dla naszego ciała i platforma, na której opiera się kręgosłup. Z kolei dno miednicy utrzymuje narządy wewnętrzne i samą miednicę w całości. Często nie przyszłoby nam do głowy, że zaburzenia aktywności dna miednicy mogą przyczyniać się do pogłębiania problemów związanych z:

  • stabilnością emocjonalną
  • migrenami
  • zaburzeniami krążenia
  • nadciśnieniem
  • ogólną drażliwością
  • zimnymi koniuszkami palców
  • nietrzymaniem moczu
  • bolesnymi miesiączkami.

Z ajurwedyjskiego punktu widzenia, właśnie “z dnem miednicy” zaczyna się nasze życia – mówi ona, że pierwsze 8 komórek tworzy później dno miednicy i tworzy czakrę podstawy, czyli początek ciała energetycznego.

WARSZTAT BĘDZIE PODZIELONY NA DWIE, PRZENIKAJĄCE SIĘ WZAJEMNIE CZĘŚCI:

  1. W trakcie wykładu Krzysztof Stefanek, fizjoterapeuta i współzałożyciela Akademii w Gruncie Ruchu podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem by zaprzyjaźnić nas z anatomią.
  2. Następnie, Hania Łubek, nauczycielka i terapeutka masażu tajskiego Yeshe Nuad pokaże jak, w praktyczny sposób pracować z tematem wykorzystując techniki medycznego masażu tajskiego. Więcej o Hani Łubek dowiesz się tutaj.
Krzysztof Stefanek i Hania Lubek

Krzysztof Stefanek i Hania Lubek – fascynaci pracy z ciałem i umysłem

W trakcie całego warsztatu będzie wiele możliwości zadania pytań również związanych z własną praktyką masażu i wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości.

TERMIN: 6-7.02.2020, 10-17:00

INWESTYCJA: 700 zł, zadatek do 15.01.2020 daje zniżkę 50 zł, a jeśli zdałeś egzamin w szkole masażu tasjkiego Yeshe, damy Ci dodatkową zniżkę 50 zł 

zgłoszenia/informacje: info@yeshenuad.org

ZGŁOSZENIA

Szczegóły

Start:
6 lutego, 2021
Koniec:
7 lutego, 2021
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
,