Akupresura tajska dla kobiet w ciąży (3 dni, Warszawa)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Akupresura tajska dla kobiet w ciąży (3 dni, Warszawa)

22 czerwca - 24 czerwca

akupresura dla kobiet w ciąży


Tajski masaż jogiczny to idealna, metoda na którą kobieta może liczyć będąc w ciąży, na sali porodowej oraz w miesiącach następujących po urodzeniu.

Praca z liniami energetycznymi sen, ucisk punktów akupresurowych, mobilizacje, a zwłaszcza rozciągania i pozycje podobne do do biernej jogi są tak skomponowane, by otrzymała dokładnie to, czego potrzebuje.

 

Noam Tyroler, autor 2 podręczników akupresury tajskiej przetłumaczonych na 5 języków mówi: Moje doświadczenie nauczyło mnie, że większość „formalnych” ograniczeń masażu ciążowego jest zbyt przesadzona. Mój przewodnik „Masaż jogi dla kobiet w ciąży” i te warsztaty zostały tak przygotowane, by zachęcić Cię do swobodniejszej pracy i stosowania jak największej liczby pozycji, o ile są one dla Ciebie odpowiednie i tak długo, jak odpowiadają Twojej klientce w ciąży .

Podczas tych warsztatów będziemy mówić o pracy w przypadku bólu krzyża w czasie ciąży i w trakcie rodzenia. Natomiast, główny nacisk warsztatu będzie skierowany na lepsze zrozumienie ograniczeń oraz nauczenie się bezpiecznej pracy w tych sytuacjach.

W większości treningów masażu prenatalnego przeciwwskazania są często krótko wyjaśniane, źle rozumiane i nierzadko prowadzą do ograniczenia sposobów pracy z ciałem.

Na tym warsztacie zagłębimy się nieco w zrozumienie przeciwwskazań. To da ci wystarczającą pewność siebie, aby zacząć korzystać z wielu technik masażu tajskiego, które są tak dobre i potrzebne klientom w ciąży.

Poruszymy między innymi następujące tematy:

1. Jakie są „zakazane” punkty? Jak je zlokalizować i obchodzić się z nimi.

2. Pozycja na plecach w masażu ciążowym a

kwestia uduszenia, zespół żyły głównej dolnej i przepływ krwi płodu. Jak bezpiecznie korzystać z pozycji leżącej.

3. Ciąża a zakrzepica żył głębokich (DVT). Jak pracować liniami wewnętrznymi sen, na plecach i w

pozycji bocznej.

4. Ciąża a zakazane pozycje i rozciąganie. Jak bezpiecznie rozciągać nógi, wykonywać, skręty oraz wygięcia do tyłu.

5. Ciąża a bóle krzyża i miednicy. Jak pomagać w przypadku bólu krzyża i miednicy.

6. Masaż brzucha w ciąży. Jak wykonać bezpieczny masaż brzucha.

7. Zagrożone ciąże, powikłania, statystyki poronień i masaż w I trymestrze ciąży.

8. Główne anatomiczne i fizjologiczne zmiany ciąży oraz typowe dolegliwości i dolegliwości związane z ciążą.

9. Etapy porodu i powikłania porodowe. Jak pomagać rodzącej kobiecie.

10. Główne anatomiczne i fizjologiczne zmiany poporodowe oraz typowe dolegliwości i dolegliwości poporodowe. Masaż ogólny w okresie poporodowym a jego modyfikacje i przeciwwskazania.

Akupresura tajska jest szeroko praktykowaną formą fizjoterapii w szpitalach Tajlandii. Choć słabo znana wśród obcokrajowców nawet tych, którzy zajmują się Masażem Tajskim, dzięki swojej skuteczności zdobywa coraz większą popularność.
 
Medyczny Masaż Tajski jest praktykowany w Tajlandii od XIII wieku. Kolejne pokolenia terapeutów stworzyły kombinacje punktów i linii, które skutecznie pomagają w zróżnicowanych problemach ortopedycznych. W odróżnieniu od Klasycznego Masażu Tajskiego, Medyczny Masaż Tajski koncentruje się na precyzyjnie opisanych procedurach przynoszących ulgę w konkretnych schorzeniach.
Uczestnicy kursu nauczą się rozpoznawać i pracować z punktami, których nadmiar lub brak energetyczny leży u podstawy schorzenia. Dzięki temu, wykonując masaż w oparciu o właściwą procedurę, będą oni w stanie skutecznie przynosić ulgę. Oprócz tego, kurs kładzie duży nacisk na postawę nieobciążającą masującego, która pozwala wykonywać masaż również przy dużej różnicy wagi między masującym a masowanym.

Kurs prowadzi: NOAM TYROLER, który trzykrotnie gościł już w Polsce i prowadził kursy akupresury tajskiej barków oraz warsztat dedykowany dla kobiet w ciąży.

Noam Tyroler praktykuje masaż i akupresurę tajską od 1989r. Swoje doświadczenie terapeutyczne zdobywał przede wszystkich w Tajlandii w Chang Mai i Bankoku. Oprócz tego, był szefem wydziału na którym był nauczany Masaż Tajski i Akupresura w Reidman International Collage w Telawiwie. Jest to jedna z największych szkół medycyny komplementarnej na świecie (rocznie 8,000 studentów).
 

kurs akupresury tajskiej

W 2009r. został wydany jego podręcznik akupresury, który dzięki wyczerpującym opisom ponad 60 sekwencji masażu, szybko stał się klasyką i obowiązkową pozycją w biblioteczce terapeutów Masażu Tajskiego, przetłumaczoną na 4 języki.
Oprócz tego, Noam przygotował rzadki podręcznik obejmujący komplet technik akupresury tajskiej dla kobiet w ciąży.
 
Noam Tyroler mieszka w Izraelu, lecz jego grafik podróży, w czasie których uczy akupresury obejmuje również Europę, USA i Tajlandię. 

JĘZYK WARSZTATU: angielski z tłumaczeniem na j. polski

TERMIN: 22-24.06.2023

INWESTYCJA 
– do 10.04: 1600 zł przy wpłacie zadatku 500 zł ;
– od 11.04: 1850 zł przy wpłacie zadatku 500 zł

UWAGA: Istnieje możliwość przyjścia tylko na pół dnia, poświęconego technikom okołoporodowym.

Termin (techniki okołoporodowe): 24 czerwca 2023 (sobota)

Inwestycja półdniowego szkolenia dla położnych: 310 zł, (osoby, które wykupiły pełen kurs, mają to szkolenie w cenie i nie muszą nic dopłacać)

Ceny zawierają 23% VAT. Istnieje możliwość wystawienia faktury.
WYMAGANIA
od uczestników wymagana jest podstawowa znajomość tajskich technik masażu lub shiatsu
(nie dotyczy to półdniowego kursu kierowanego do położnych)

zgłoszenia/informacje: info@yeshenuad.org

ZGŁOSZENIAZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA AKUPRESURĘ DLA BIODER I LĘDŹWI

Szczegóły

Początek:
22 czerwca
Koniec:
24 czerwca
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Zdrowiejtu
szaflarska 9a
warszawa, mazowieckie 01-812 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 502 543 071
Witryna internetowa:
http://www.zdrowiejtu.pl