Akupresura tajska dla kobiet w ciąży (1 dzień, k./Warszawy)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akupresura tajska dla kobiet w ciąży (1 dzień, k./Warszawy)

23 kwietnia @ 8:00 am - 5:00 pm

akupresura dla kobiet w ciąży


Tajski masaż jogiczny to idealna, metoda na którą kobieta może liczyć będąc w ciąży, na sali porodowej oraz w miesiącach następujących po urodzeniu. 

Praca z liniami energetycznymi sen, ucisk punktów akupresurowych, mobilizacje, a zwłaszcza rozciągania i pozycje podobne do do biernej jogi są tak skomponowane, by otrzymała dokładnie to, czego potrzebuje.

 

Noam Tyroler, autor 2 podręczników akupresury tajskiej przetłumaczonych na 5 języków mówi: Moje doświadczenie nauczyło mnie, że większość „formalnych” ograniczeń masażu ciążowego jest zbyt przesadzona. Mój przewodnik „Masaż jogi dla kobiet w ciąży” i te warsztaty zostały tak przygotowane, by zachęcić Cię do swobodniejszej pracy i stosowania jak największej liczby pozycji, o ile są one dla Ciebie odpowiednie i tak długo, jak odpowiadają Twojej klientce w ciąży .

Podczas tych warsztatów będziemy mówić o pracy w przypadku bólu krzyża w czasie ciąży i w trakcie rodzenia. Natomiast, główny nacisk warsztatu będzie skierowany na lepsze zrozumienie ograniczeń oraz nauczenie się bezpiecznej pracy w tych sytuacjach.  

W większości treningów masażu prenatalnego przeciwwskazania są często krótko wyjaśniane, źle rozumiane i nierzadko prowadzą do ograniczenia sposobów pracy z ciałem. 

Na tym warsztacie zagłębimy się nieco w zrozumienie przeciwwskazań. To da ci wystarczającą pewność siebie, aby zacząć korzystać z wielu technik masażu tajskiego, które są tak dobre i potrzebne klientom w ciąży.

Poruszymy między innymi następujące tematy:

1. Jakie są „zakazane” punkty? Jak je zlokalizować i obchodzić się z nimi.

2. Pozycja na plecach w masażu ciążowym a

kwestia uduszenia, zespół żyły głównej dolnej

i przepływ krwi płodu. Jak bezpiecznie korzystać z pozycji leżącej.

3. Ciąża a zakrzepica żył głębokich (DVT). Jak pracować liniami wewnętrznymi sen, na plecach i w

pozycji bocznej.

4. Ciąża a zakazane pozycje i rozciąganie. Jak bezpiecznie rozciągać nógi, wykonywać, skręty oraz wygięcia do tyłu.

5. Ciąża a bóle krzyża i miednicy. Jak pomagać w przypadku bólu krzyża i miednicy.

6. Masaż brzucha w ciąży. Jak wykonać bezpieczny masaż brzucha.

7. Zagrożone ciąże, powikłania, statystyki poronień i masaż w I trymestrze ciąży.

8. Główne anatomiczne i fizjologiczne zmiany ciąży oraz typowe dolegliwości i dolegliwości związane z ciążą.

9. Etapy porodu i powikłania porodowe. Jak pomagać rodzącej kobiecie. 

10. Główne anatomiczne i fizjologiczne zmiany poporodowe oraz typowe dolegliwości i dolegliwości poporodowe. Masaż ogólny w okresie poporodowym a jego modyfikacje i przeciwwskazania.

Akupresura tajska jest szeroko praktykowaną formą fizjoterapii w szpitalach Tajlandii. Choć słabo znana wśród obcokrajowców nawet tych, którzy zajmują się Masażem Tajskim, dzięki swojej skuteczności zdobywa coraz większą popularność.
 
Medyczny Masaż Tajski jest praktykowany w Tajlandii od XIII wieku. Kolejne pokolenia terapeutów stworzyły kombinacje punktów i linii, które skutecznie pomagają w zróżnicowanych problemach ortopedycznych. W odróżnieniu od Klasycznego Masażu Tajskiego, Medyczny Masaż Tajski koncentruje się na precyzyjnie opisanych procedurach przynoszących ulgę w konkretnych schorzeniach.
Uczestnicy kursu nauczą się rozpoznawać i pracować z punktami, których nadmiar lub brak energetyczny leży u podstawy schorzenia. Dzięki temu, wykonując masaż w oparciu o właściwą procedurę, będą oni w stanie skutecznie przynosić ulgę. Oprócz tego, kurs kładzie duży nacisk na postawę nieobciążającą masującego, która pozwala wykonywać masaż również przy dużej różnicy wagi między masującym a masowanym.
 


Kurs prowadzi: NOAM TYROLER, który w 2016 i 2019 gościł już w Polsce i prowadził kursy akupresury barków oraz bioder i lędźwi.


Kurs akupresury tajskiej

Kurs akupresury barków

Noam Tyroler w Warszawie


Noam Tyroler praktykuje masaż i akupresurę tajską od 1989r. Swoje doświadczenie terapeutyczne zdobywał przede wszystkich w Tajlandii w Chang Mai i Bankoku. Oprócz tego, był szefem wydziału na którym nauczał Masażu Tajskiego i Akupresury w Reidman International Collage w Telawiwie. Jest to jedna z największych szkół medycyny komplementarnej na świecie (rocznie 8,000 studentów).
 
W 2009r. został wydany jego podręcznik akupresury, który dzięki wyczerpującym opisom ponad 60 sekwencji masażu, szybko stał się klasyką i obowiązkową pozycją w biblioteczce terapeutów Masażu Tajskiego, przetłumaczoną na 4 języki.
 
Noam Tyroler mieszka w Izraelu, lecz jego grafik podróży, w czasie których uczy akupresury obejmuje również Europę, USA i Tajlandię. 

TERMIN: 8.06.2021, 10-18:00

JĘZYK WARSZTATU: angielski z tłumaczeniem na j. polski
INWESTYCJA: 350 zł.
Uwaga: jeśli bierzesz udział w kursie akupresury 3-7.06, za udział w warsztacie zapłacisz 250 zł.

MIEJSCE: Zielonki Wieś, k. Warszawy (chociaż nie organizujemy transportu, niezmotoryzowanym postaramy się pomóc w dojeździe)

Nr konta do zadatku: Yeshe wszkoła masażu tajskiegow Hanna Łubek mBank 61 1140 2004 0000 3102 7771 5260

zgłoszenia/informacje: info@yeshenuad.org

ZGŁOSZENIA

Szczegóły

Data:
23 kwietnia
Czas:
8:00 am - 5:00 pm
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,